FB TW PIN NWS
BioRank 7463

Muhsin Bayrak

Doğum tarihi : ??.??.1975
Muhsin Bayrak kaç yaşında : 49
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Muhsin Bayrak doğum yeri : Direktaşı köyü, Bitlis

Muhsin Bayrak Biyografisi

Aslen Bitlisli olan Muhsin Bayrak, yüksek nüfus oranıyla Türkiye'nin en geniş ailelerinden biri olan Bitlisli Mutki Aşireti'nin lideridir.
Muhsin Bayrak, 1975 yılında Bitlis’in merkeze bağlı Mutki bölgesinde Direktaşı köyünde doğmuştur. 90'lı yıllarda terör sebebiyle ailesiyle birlikte İstanbul'a göç eden Muhsin Bayrak, eğitimini burada tamamladı.

İstanbul’a 12 nüfus bir stationwagon arabanın içinde geldiler. Geri kalan nüfusu da eşyalarıyla birlikte kamyon kasasının içinde geldi. İnşaatlarda çalıştı. Oto Center’da bir dükkan alarak otomotiv sektörüne geçti. Matbaa işine girdi, kozmetik işi yaptı. Enerji sektörüne girdi.

İnşaat mühendisliği bölümünden mezun olan Muhsin Bayrak, 1999 yılında kurduğu AB Grup Holding şirketiyle iş hayatına başladı. AB Grup Holding çatısı altında 10’a yakın şirket var. 200’ün üzerinde inşaat projesi yaptı.

Yurt dışında birçok şantiyesi bulunan Muhsin Bayrak'ın, Türkiye'de yatırımları da hızla tamamlanıyor. Yunanistan'da elektrik santrali bulunan ve Atina Marinası inşaatı eden Muhsin Bayrak, son olarak dünyaca ünlü ödüllü mimar Prof. Barbaros Sağdıç tarafından tasarlanan Madnasa Türkbükü ve Madnasa Zirve'nin yanı sıra Türk bayrağı şeklinde inşa edilecek olan AB Grup Holding Teknoloji Üssü ile Bodrum Türkbükü'nde 150 milyon dolarlık yatırıma imza attı.

Kaynak:Biyografi.info

Muhsin Bayrak için yapılan aramalar

Muhsin Bayrak, Muhsin Bayrak biyografi, Muhsin Bayrak hayatı, Muhsin Bayrak özgeçmişi, Muhsin Bayrak hakkında, Muhsin Bayrak doğum yeri, Muhsin Bayrak fotoğraf, Muhsin Bayrak video, Muhsin Bayrak resim, Muhsin Bayrak kimdir?, Muhsin Bayrak kaç yaşında?, Muhsin Bayrak nereli, Muhsin Bayrak memleketi