FB TW PIN NWS
BioRank 6852

Muharrem Akkaya

Doğum tarihi : 20.Eylül.1964
Muharrem Akkaya kaç yaşında : 60
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Meslek : Hukuk Adamı
Muharrem Akkaya doğum yeri : Ovacık ilçesi, Karabük

Muharrem Akkaya Biyografisi

Yüksek Seçim Kurulu'nda 24 Ocak 2020 tarihinde yapılan seçimle yeni başkanı Muharrem Akkaya oldu.

Muharrem Akkaya, 20 Eylül 1964 tarihinde Karabük’ün Ovacık ilçesinde doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1989 yılında mezun oldu.

Muharrem Akkaya, Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Karabük’te hâkim adayı olarak mesleğe başladı. Sırasıyla Hafik, Akkuş, Çerkeş, Batman, Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı, Adalet Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı Tetkik Hâkimliği ve Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Muharrem Akkaya, Mehmet Ali Şahin’in Adalet Bakanlığı döneminde danışmanlık görevi üstlenmiş, ardından Ceza ve Tevfik İşleri Genel Müdür Yardımcılığına atanmış daha sonra ise Yargıtay üyeliğine seçilmiştir.

Muharrem Akkaya, 24 Şubat 2011 tarihinde Yargıtay üyeliğine, 8 Eylül 2016 tarihinde Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyeliğine seçildi. Muharrem Akkaya, aynı zamanda Yargıtay 22. Hukuk Dairesi üyesidir.

Muharrem Akkaya, evlidir ve 3 çocuğu vardır.

24 Ocak 2020 tarihinde emekli olan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) başkanı Sadi Güven’in yerine Yüksek Seçim Kurulu'nda 24 Ocak 2020 tarihinde yapılan seçimle yeni başkanı Muharrem Akkaya oldu. Muharrem Akkaya 24 Ocak 2023'e kadar YSK Başkanı olarak görev yapacak.

Kaynak:Biyografi.info

Muharrem Akkaya için yapılan aramalar

Muharrem Akkaya, Muharrem Akkaya biyografi, Muharrem Akkaya hayatı, Muharrem Akkaya özgeçmişi, Muharrem Akkaya hakkında, Muharrem Akkaya doğum yeri, Muharrem Akkaya fotoğraf, Muharrem Akkaya video, Muharrem Akkaya resim, Muharrem Akkaya kimdir?, Muharrem Akkaya kaç yaşında?, Muharrem Akkaya nereli, Muharrem Akkaya memleketi