FB TW PIN NWS
BioRank 8779

Muammer Keskin

Doğum tarihi : ??.??.1954
Muammer Keskin kaç yaşında : 70
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Siyasetçi
Muammer Keskin doğum yeri : Ardahan

Muammer Keskin Biyografisi

31 Mart 2019 tarihinden itibaren Şişli Belediye başkanıdır.

Muammer Keskin, 1954 yılında Ardahan’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve Lise eğitimini Ardahan'da tamamladı. Üniversite eğitimi için İstanbul'a geldi. 1992 yılında da Atatürk Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Bölümü'nden Sosyal Bilimler Öğretmeni olarak mezun oldu.

Muammer Keskin, ilk iş deneyimi olarak 1972 yılında AP’li Fahri Atabey’in Belediye Başkanlığı döneminde İstanbul Belediyesi'nde Fen İşleri Müdürlüğü’nde çalışmaya başladı. Ardından 1974-1978 yılları arasında, efsanevi CHP’li İstanbul Belediye Başkanı Ahmet İsvan’la birlikte, çalışmalarını İstanbul Yakası Asfalt Şubesi’nde sürdürdü. Sonraki iki yılda ise, diğer bir başka CHP’li Belediye Başkanı Aytekin Kotil’e bağlı olarak Şişli Şube Müdürü sıfatıyla hizmet verdi.

Aynı zamanda Genel-İş Sendikası'nda çeşitli kademelerde görev aldı. 1982 yılına kadar İstanbul Belediyesi'ndeki görevini çeşitli birimlerde sürdürdü.

1982 yılında kısa dönem olarak askerlik görevini tamamlayan Muammer Keskin, 1982-1985 yılları arasında İstanbul Koca Mustafa Paşa Lisesi'nde öğretmenlik yaptı.

1985 yılından itibaren Şişli'de muhasebe mesleğini icra etmeye başladı. Aynı tarihlerde Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği kuruluşunda aktif rol aldı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında kurucu üye ve yönetici olarak görevler aldı.

1990'lı yıllarda Sosyal Demokrat Değişim Dergisi Kurucu Üyesi olarak derginin yayınlanmasında katkı sundu.

1991-1995 yılları arasında Sosyal Demokrat Halkçı Parti Şişli İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. İlçe, İl ve Kurultay delegeliği yaptı.

1998-2006 yılları arasında İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nda Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürdü. İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşaivrler Odası Akademisi Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu.

Şişli Demokrasi Meclisi, Özgür Şişli ve Özgür İstanbul Platformu gibi birçok sivil toplum platformunda aktif olarak çalıştı.

Halen Türkiye Sosyal Siyasi Araştırmalar Vakfı (TUSES) Genel Sekreterlik görevi ve Türk Onkoloji Vakfı Genel İdare Kurulu Üyeliği devam etmektedir.

SMM Denetim A.Ş.'de kurucu ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak Şişli'de Mali Müşavirlik mesleğine devam etti.

Muammer Keskin, Hülya Keskin ile evlidir ve Derya ve Volkan adlarında 2 çocuğu vardır.

CHP’den Şişli İlçe Başkanlığı, Kurultay Delegeliği görevlerinde bulundu.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi adayı olarak %48,49 oy oranıyla Şişli belediye başkanı seçildi ve eski Şişli Belediye başkanı CHP’li Hayri İnönü’den görevi devraldı.

Kaynak:Biyografi.info

Muammer Keskin için yapılan aramalar

Muammer Keskin, Muammer Keskin biyografi, Muammer Keskin hayatı, Muammer Keskin özgeçmişi, Muammer Keskin hakkında, Muammer Keskin doğum yeri, Muammer Keskin fotoğraf, Muammer Keskin video, Muammer Keskin resim, Muammer Keskin kimdir?, Muammer Keskin kaç yaşında?, Muammer Keskin nereli, Muammer Keskin memleketi