FB TW PIN NWS
BioRank 2213

Mithat Körler

Doğum tarihi : ??.??.1955
Mithat Körler kaç yaşında : 69
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Şarkıcı
Mithat Körler doğum yeri : Eskişehir

Mithat Körler Biyografisi

Güneşimi Kaybettim şarkısı ile birçok insanın gönlünde taht kurmuştur.

Mithat Körler, 1955 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Eskişehir’de büyümüştür. İlkokul, ortaokulu Eskişehir'de okudu. Ünye’de öğretmen olarak görev yapan Eniştesinin yanına giderek liseyi ise Ünye’de tamamladı. Ünye Erkek Sanat Enstitüsü’nden mezun oldu. Yüksek öğrenimi için İstanbul'a gitti. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesini bitirdikten sonra eğitimci olarak hiç görev yapmadı.

Eskişehir'de kurmuş olduğu Mithat Körler orkestrasıyla uzun yıllar düğün salonlarında, sinema salonlarında vermiş olduğu konserleri profesyonel yaşama geçiş için önemli bir zemin hazırladı.

1980'li ve 1990'lı yıllardan arasında Arif Susam, Atilla Kaya, Ümit Besen, Ferdi Özbeğen ve Cengiz Kurtoğlu ile beraber birçok kaset yapmıştır.

Unutulmaz aşk şarkılarına imza atan fantazi Türkçe pop müziğinin güçlü seslerinden Mithat Körler, müzik hayatına 1970 yılında Ünye’de liseyi okuduğu yıllarda kurulan “Grup Örümcek” adlı gurup ile başlamıştır. Ünye’de ayrıca, 1972 yılında katıldığı Ünye Hafif Batı Müziği Yarışması’nda 1.liği Tarık Çakmakçı’ya kaptıran Mithat Körler, bu yarışmasının 2.si olmuştu.

Fanatik Eskişehirsporlu olan Mithat Körler, Eskişehir’in ünlü radyolarından bir radyonun da sahibidir

Mithat Körler, Sırma Körler ile evlidir. Eren (d.1983) adında oğlu vardır.

Albümleri :
- Aşk Bu Değil Mi
- Aşk Yalanmış
- Aşka Aşk
- Ben Varım
- Bıktım Senin Aşkından
- Gönül Salıncağı
- Gözlerini Yesinler & Askerim Ana
- Güneşimi Kaybettim
- İyi Gidiyor
- Oyun Havaları
- Oh Canıma Deysin
- Pişman Olursun
- Seviyorum
- Sırmalı
- Son Kararım
- Uslanmıyorsun
- Yeniden Başlasak & Yaylalar

Filmleri :
Oyuncu :
2010 - Çocuklar Duymasın (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Mithat Körler için yapılan aramalar

Mithat Körler, Mithat Körler biyografi, Mithat Körler hayatı, Mithat Körler özgeçmişi, Mithat Körler hakkında, Mithat Körler doğum yeri, Mithat Körler fotoğraf, Mithat Körler video, Mithat Körler resim, Mithat Körler kimdir?, Mithat Körler kaç yaşında?, Mithat Körler nereli, Mithat Körler memleketi