FB TW PIN NWS
BioRank 8269

Metin Yener

Doğum tarihi : 05.Haziran.1972
Metin Yener kaç yaşında : 52
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Meslek : Bürokrat
Metin Yener doğum yeri : Beypazarı, Ankara

Metin Yener Biyografisi

24 Haziran 2021 tarihinden itibaren Sayıştay Başkanıdır.

Metin Yener, 5 Haziran 1972 tarihinde Ankara’nın Beypazarı ilçesinde doğmuştur. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener'in kardeşidir. Metin Yener, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Gazi Üniversitesi İktisat Politikası Anabilim dalında ve ABD Indiana Üniversitesinde yüksek lisans yaptı.

Başbakanlıkta Uzman Yardımcısı olarak meslek hayatına başlayan Metin Yener, daha sonra Başbakanlık Uzmanı, Daire Başkanı, 2012 yılında Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Genel Müdür Yardımcısı ve 2014 yılında da Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürü olarak Başbakanlıkta görev yaptı.

Metin Yener, 3 Ağustos 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürü olarak atandı.

Metin Yener, 3 Ağustos 2018 - 24 Haziran 2021 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürü olarak görev yaptı.

Metin Yener, 22 Haziran 2021 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 94 üncü birleşiminde Sayıştay Başkanlığına seçildi.

Metin Yener, evlidir ve 2 çocuğu vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Metin Yener için yapılan aramalar

Metin Yener, Metin Yener biyografi, Metin Yener hayatı, Metin Yener özgeçmişi, Metin Yener hakkında, Metin Yener doğum yeri, Metin Yener fotoğraf, Metin Yener video, Metin Yener resim, Metin Yener kimdir?, Metin Yener kaç yaşında?, Metin Yener nereli, Metin Yener memleketi