FB TW PIN NWS
BioRank 4711

Melik Duyar

Doğum tarihi : -
Melik Duyar kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek :
Melik Duyar doğum yeri :

Melik Duyar Biyografisi

Çeşitli televizyon kanallarında yaptığı hafıza gösterileri ile tanındı. Fotografik Hafıza Dünya Şampiyonlarından olan Melik Duyar aynı zamanda "Türkiye Zihinsel Matematik, Hafıza & Fotografik Hızlı Okuma Şampiyonaları"nın (Memoriad) da kurucusudur.
Melik Duyar, 1980 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İnşaat Mühendisliği üzerine master yaptı. Fazladan, özel öğrenci olarak Makine Mühendisliği fark derslerini de aldı.

1985 yılında, Malezya Hükümetinden aldığı bursla Kuala Lumpur INTAN Enstitüsünde "Kamu Yönetimi" konusunda eğitim gördü. 1987-1988 yılları arasında, Amerika Birleşik Devletleri Hükümetinden aldığı bursla Minnesota Üniversitesinde "Ekonomi" konusunda lisansüstü eğitim gören Duyar, ayrıca Humphrey Enstitüsünde bir yıl "Liderlik" eğitimi aldı.

1994-1995 yılları arasında, Avrupa Topluluğundan kazandığı Jean Monnet bursu ile İngiltere Exeter Üniversitesinde "Avrupa Topluluğu Ekonomisi" konusunda bir başka master çalışmasını daha tamamladı.

Melik Duyar, 1994 yılında İngiltere Beyin Vakfı tarafından Londra'da düzenlenen Dünya Hafıza Şampiyonasında "Fotoğrafik Hafıza" dalında rekor kırarak altın madalya aldı ve Dünya Hafıza Şampiyonu oldu. Bu şampiyonada ayrıca "iskambil kartlarının takibi" ve "karışık bilgilerin takibi" konusunda dünya üçüncüsü olarak iki tane bronz madalya kazanan Duyar, "rakamların takibi"nde de dünya dördüncüsü olmuştur. Duyar aynı yıl, İngiltere'de yayınlanan "The Book of Genius" adlı kitapta dünyadaki en iyi hafıza gücüne sahip ilk on kişi arasında gösterildi.

İskenderun Demir ve Çelik fabrikalarında Eğitim Merkezi Yöneticiliği ve Dünya Bankasının çeşitli projelerinde eğitimci olarak görev almıştır.

1988 yılından beri tüm çalışmalarını; hafıza, hızlı öğrenme, beyin eğitimi, zihinsel potansiyeli geliştirme ve yaratıcı düşünme teknikleri üzerine yoğunlaştırmış olup, bu konularda araştırmalar yapmakta, yeni eserler hazırlamakta ve çeşitli seminerler vermektedir. Melik Duyar şu anda "Mega Hafıza"nın başkanıdır.

Melik Duyar, MİT'de, Harp Akademilerinde ve Polis Akademisinde "İsimler ve Yüzler Hafızası", "Beyni Etkin Kullanma" ve "Yaratıcı Düşünme Teknikleri" dersleri de vermektedir.

Melik Duyar’ın beyni ve zihinsel potansiyeli maksimum seviyede kullanma konularında çok sayıda eserleri ve eğitim setleri vardır.

Guinness Dünya Rekorları 2014 baskısının “Hafıza ve Mental Matematik” bölümlerinde Memoriad™ Dünya Hafıza Olimpiyatları’nın onayladığı Dünya Rekorları ile birlikte Memoriad Başkanı olarak yer almaktadır.

Melik Duyar “Mega Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi” programı da faaliyete geçirmiştir.

Kaynak:Biyografi.info

Melik Duyar kitapları

 • Elmas Tarlaları Elmas Tarlaları

  Yarın tarihi : 2006-10-05


  Yayınevi : MEGA HAFIZA LTD. ŞTİ.


  Diğer » Kişisel Gelişim

 • Konsantrasyonun Gücü Konsantrasyonun Gücü

  Yarın tarihi : 2006-05-12


  Yayınevi : MEGA HAFIZA LTD. ŞTİ.


  Diğer » Kişisel Gelişim

Tüm Melik Duyar kitapları

Melik Duyar için yapılan aramalar

Melik Duyar, Melik Duyar biyografi, Melik Duyar hayatı, Melik Duyar özgeçmişi, Melik Duyar hakkında, Melik Duyar doğum yeri, Melik Duyar fotoğraf, Melik Duyar video, Melik Duyar resim, Melik Duyar kimdir?, Melik Duyar kaç yaşında?, Melik Duyar nereli, Melik Duyar memleketi