FB TW PIN NWS
BioRank 4188

Prof.Dr.Mehmet Zahid Sobacı

Doğum tarihi : ??.??.1980
Mehmet Zahid Sobacı kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Akademisyen
Mehmet Zahid Sobacı doğum yeri : Niksar, Tokat

Mehmet Zahid Sobacı Biyografisi

14 Temmuz 2021 tarihinden itibaren TRT Genel müdürü olmuştur.

Mehmet Zahid Sobacı, 1980 yılında Tokat ilinin Niksar ilçesinde doğmuştur. Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 2001 yılında mezun oldu. 2005 yılında Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans, 2009 yılında ise Kamu Yönetimi Anabilim dalında doktorasını yaptı. Ardından 2013 yılında doçent, 2020 yılında ise profesör oldu.

"İdari Reform ve Politika Transferi", "Kuram ve Uygulamada Kamu Yönetimi", "Social Media and Local Governments: Theory and Practice", "Sub-National Democracy and Politics through Social Media" ve "E-Parliament and ICT-Based Legislation: Concept, Experiences and Lessons" isimli kitaplara imza atan Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı'nın uzmanlık alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde çok sayıda makalesi yayımlandı.

2014 yılında "Kamu Politikası: Kuram ve Uygulama" başlıklı editöryal çalışması ile Sosyal Bilimler alanında TÜBA Kayda Değer Eser (Mansiyon) ödülünü alan Mehmet Zahid Sobacı, 2015-2018 yılları arasında düşünce kuruluşu SETA'da iç siyaset alanında çalışmalar yürüttü.

2018-2021 yıllarında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Başkan yardımcısı olarak bulunan Mehmet Zahid Sobacı, 2019-2021 yılları arasında Basın İlan Kurumu Yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptı.

Mehmet Zahid Sobacı evlidir ve 2 çocuğu vardır.

Mehmet Zahid Sobacı, İbrahim Eren’den sonra 14 Temmuz 2021 tarihinden itibaren TRT Genel müdürü olmuştur.

İbrahim Eren'in TRT Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevi, 14 Temmuz 2021 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete'deki kararname ile son bularak yerine Mehmet Zahid Sobacı atandı.

Kaynak:Biyografi.info

Mehmet Zahid Sobacı için yapılan aramalar

Mehmet Zahid Sobacı, Mehmet Zahid Sobacı biyografi, Mehmet Zahid Sobacı hayatı, Mehmet Zahid Sobacı özgeçmişi, Mehmet Zahid Sobacı hakkında, Mehmet Zahid Sobacı doğum yeri, Mehmet Zahid Sobacı fotoğraf, Mehmet Zahid Sobacı video, Mehmet Zahid Sobacı resim, Mehmet Zahid Sobacı kimdir?, Mehmet Zahid Sobacı kaç yaşında?, Mehmet Zahid Sobacı nereli, Mehmet Zahid Sobacı memleketi