FB TW PIN NWS
BioRank 5742

İbrahim Eren

Doğum tarihi : 26.Mayıs.1980
İbrahim Eren kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Meslek : Bürokrat
İbrahim Eren doğum yeri : İstanbul

İbrahim Eren Biyografisi

10 Temmuz 2017 tarihinde Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdürlüğü'ne atandı

İbrahim Eren, 26 Mayıs 1980 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden 2004 yılında mezun oldu. Londra’da bulunan University of Westminster’da medya yöneticiliği alanında yüksek lisansını yaptı.

İbrahim Eren, çalışma hayatına kültür sanat alanında çeşitli firmalarda görev alarak başladı, daha sonra medya prodüksiyon sektöründe ulusal ve uluslararası belgeseller, animasyonlar, tanıtım filmleri ve reklamlar olmak üzere birçok programın yapımcılığını üstlendi.

2008 yılında Turkuvaz Medya Grubu bünyesindeki ATV’de göreve başlayan İbrahim Eren, ATV İngiltere Temsilciğini yaptıktan sonra 2010 yılından itibaren sırasıyla; ATV Avrupa’nın Genel Müdürlüğü ve ATV’nin Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. Buradaki görevinde özellikle iç yapımların etkin ve verimli hale getirilmesi, kanalın yeniden yapılandırılma stratejilerinin belirlenmesi süreçlerini yönetti.

İbrahim Eren, 2013 yılı Temmuz ayından itibaren Türkiye Radyo ve Televizyon (TRT) kurumunda Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

TRT’de göreve başlaması ile beraber Diriliş, Payitaht Abdülhamit, Filinta, Sevda Kuşun Kanadında, Yedi Güzel Adam, Seddülbahir 32 Saat ve Büyük Sürgün Kafkasya gibi milli projelere imza atan Eren, Türkiye’nin ilk uluslararası haber kanalı TRT World’ün kuruluşunu gerçekleştirdi.

İbrahim Eren, televizyon sektörünün ortak endüstri komitesi olan TİAK A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığının yanısıra Türk Telekom Yönetim Kurulu üyeliği ve International Emmy Direktörlüğü görevlerini de yürütmektedir.

İbrahim Eren evlidir. 3 çocuğu vardır.

İbrahim Eren, 10 Temmuz 2017 tarihinde Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdürlüğü'ne atandı.

İbrahim Eren, 5 Ekim 2018 tarihinde Türkmenistan'da gerçekleştirilen 55. ABU Genel Kurulu sırasında oy birliği ile ABU Başkan Yardımcılığına seçildi.

İbrahim Eren, Avrupa Yayın Birliği (European Broadcasting Union - EBU) yönetim kurulu üyeliği ve Asya-Pasifik Yayın Birliği (ABU) Başkanlığının yanı sıra Türksat yönetim kurulu üyeliğine de atanmıştır.

16 Aralık 2020 tarihinde 57. Asya Pasifik Yayın Birliği (ABU) Genel Kurulu'nda gerçekleştirilen başkanlık seçimlerinde, TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren oy birliği ile ABU Başkanı seçildi.

İbrahim Eren'in TRT Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevi, 14 Temmuz 2021 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete'deki kararname ile son bularak yerine Mehmet Zahid Sobacı atandı.

Kaynak:Biyografi.info

İbrahim Eren kitapları

  • Okul Çıkışı Okul Çıkışı

    Yarın tarihi : 2013-04-01


    Yayınevi : BENGİSU YAYINLARI


    Edebiyat » Roman (yerli)

Tüm İbrahim Eren kitapları

İbrahim Eren için yapılan aramalar

İbrahim Eren, İbrahim Eren biyografi, İbrahim Eren hayatı, İbrahim Eren özgeçmişi, İbrahim Eren hakkında, İbrahim Eren doğum yeri, İbrahim Eren fotoğraf, İbrahim Eren video, İbrahim Eren resim, İbrahim Eren kimdir?, İbrahim Eren kaç yaşında?, İbrahim Eren nereli, İbrahim Eren memleketi