FB TW PIN NWS
BioRank 6428

İbrahim Eren

Doğum tarihi : ??.??.1981
İbrahim Eren kaç yaşında : 40
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Bürokrat
İbrahim Eren doğum yeri : İstanbul

İbrahim Eren Biyografisi

10 Temmuz 2017 tarihinde Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdürlüğü'ne atandı

İbrahim Eren, 1981 yılında İstanbul’da doğmuştur. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden 2004 yılında mezun oldu. Londra’da bulunan University of Westminster’da medya yöneticiliği alanında yüksek lisansını yaptı.

İbrahim Eren, çalışma hayatına kültür sanat alanında çeşitli firmalarda görev alarak başladı, daha sonra medya prodüksiyon sektöründe ulusal ve uluslararası belgeseller, animasyonlar, tanıtım filmleri ve reklamlar olmak üzere birçok programın yapımcılığını üstlendi.

2008 yılında Turkuvaz Medya Grubu bünyesindeki ATV’de göreve başlayan İbrahim Eren, ATV İngiltere Temsilciğini yaptıktan sonra 2010 yılından itibaren sırasıyla; ATV Avrupa’nın Genel Müdürlüğü ve ATV’nin Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. Buradaki görevinde özellikle iç yapımların etkin ve verimli hale getirilmesi, kanalın yeniden yapılandırılma stratejilerinin belirlenmesi süreçlerini yönetti.

İbrahim Eren, 2013 yılı Temmuz ayından itibaren Türkiye Radyo ve Televizyon (TRT) kurumunda Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

TRT’de göreve başlaması ile beraber Diriliş, Payitaht Abdülhamit, Filinta, Sevda Kuşun Kanadında, Yedi Güzel Adam, Seddülbahir 32 Saat ve Büyük Sürgün Kafkasya gibi milli projelere imza atan Eren, Türkiye’nin ilk uluslararası haber kanalı TRT World’ün kuruluşunu gerçekleştirdi.

İbrahim Eren, televizyon sektörünün ortak endüstri komitesi olan TİAK A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığının yanısıra Türk Telekom Yönetim Kurulu üyeliği ve International Emmy Direktörlüğü görevlerini de yürütmektedir.

İbrahim Eren evlidir. 3 çocuğu vardır.

İbrahim Eren, 10 Temmuz 2017 tarihinde Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdürlüğü'ne atandı

Kaynak:Biyografi.info

İbrahim Eren kitapları

  • Okul Çıkışı Okul Çıkışı

    Yarın tarihi : 2013-04-01


    Yayınevi : BENGİSU YAYINLARI


    Edebiyat » Roman (yerli)

Tüm İbrahim Eren kitapları

İbrahim Eren için yapılan aramalar

İbrahim Eren, İbrahim Eren biyografi, İbrahim Eren hayatı, İbrahim Eren özgeçmişi, İbrahim Eren hakkında, İbrahim Eren doğum yeri, İbrahim Eren fotoğraf, İbrahim Eren video, İbrahim Eren resim, İbrahim Eren kimdir?, İbrahim Eren kaç yaşında?, İbrahim Eren nereli, İbrahim Eren memleketi