FB TW PIN NWS
BioRank 1169

Mehmet Sait Kanbur

Doğum tarihi : ??.??.1949
Mehmet Sait Kanbur kaç yaşında : 75
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Mehmet Sait Kanbur doğum yeri : Kahramanmaraş

Mehmet Sait Kanbur Biyografisi

Mehmet Sait Kambur Mado Dondurmaları Yönetim Kurulu Başkanı'dır.

Mehmet Sait Kanbur, 1949 yılında Kahramanmaraş’da doğmuştur. Babası Yaşar Kanbur’dur. Atila, Erdal ve Gül adlarında üç kardeşi vardır. İlkokul, ortaokul ve liseyi Kahramanmaraş’ta okudu. İtalya’da Dondurmacılık Meslek Yüksek Okulunu bitirdi. Aile Osmanlı’dan bu yana dondurmacılık yapıyor. Dedesi Mehmet Kanbur ve dedesinin babası da Osman Ağa sokak dondurmacısı idi.

Büyük dede Mehmet Kanbur vefat ettiktan sonra mesleğini oğlu Yaşar Kanbur devam ettiriyor. Yanında da çırak olarak Mehmet Sait Kambur, Atila ve Erdal adlarındaki oğulları ile beraber 1962 yılında Kahramanmaraş’taki Trabzon Caddesi’nde Yaşar Pastanesini kurarak Mado’nun temellerini atıyor.

1989 yılında süt fabrikası olan bir binayı özelleştirme ihalesiyle alıyorlar. Bugün dünya markası olan Mado için bu alım bir dönüm noktası oluşturuyor. Fabrika, son teknolojiye sahip makinelerle kuruluyor. Atila Kanbur’un öncülüğünde TÜBİTAK destekli araştırmalarla Maraş dondurmasına tat veren karışımların formülü, bilimsel esaslar doğrultusunda belirlenerek, geleneksel yöntem dövme tekniğiyle dondurma üretilmeye başlanıyor.

160 senedir dondurmacılık yapan bir ailenin dördüncü kuşak yöneticisi olan Mehmet Sait Kanbur, 1962 yılında Kahramanmaraş’taki Trabzon Caddesi’nde Yaşar Pastanesinde çalışmaya başladı.

Mehmet Sait Kanbur, bünyesinde Mado markasını da barındıran Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanıdır. Babaları Yaşar Kanbur’un Kahramanmaraş çarşısında açtığı Yaşar Pastanesi, kentte yarım asırdır bilinen bir marka. Bu ismi, Mado adıyla oğulları Mehmet Sait, Erdal ve Atila dünya çapında bir marka haline getirdi. Şirket çatısı altında Mado, Mardo, Icemar, Somuncu, Marax, Marpop, Mado Dondurma, Künefeci gibi birçok marka geliştirdi.

1992 yılında firma, ilk mağazasını İstanbul, Caddebostan’da açtı.

MADO, Türkiye'de yurtiçinde 55 ilde 350’nin üzerinde, dünya çapında; 25 ülkede 75 mağaza, Melbourne ve Sidney, Avustralya, Hollanda, Danimarka, Dubai, Beyrut, Ürdün, Güney Kore, Kıbrıs, Çin, Tayvan, Katar, Kuveyt, Suudi Arabistan, Bahreyn, Malezya, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Yunanistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Irak, Rusya, Nahçıvan, Bulgaristan, Gürcistan, Mısır ve Almanya, Berlin gibi birçok ülkede ve şehirde satış noktası bulunan bir Türk dondurma ve pasta markasıdır. Marka adını iki kelimeden alır: Firmanın kurulduğu şehrin eski adı olan "Maraş" ve "Dondurma"

Mehmet Sait Kanbur, evlidir ve 4 kız çocuğu vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Mehmet Sait Kanbur videoları

Tüm Mehmet Sait Kanbur videoları

Mehmet Sait Kanbur için yapılan aramalar

Mehmet Sait Kanbur, Mehmet Sait Kanbur biyografi, Mehmet Sait Kanbur hayatı, Mehmet Sait Kanbur özgeçmişi, Mehmet Sait Kanbur hakkında, Mehmet Sait Kanbur doğum yeri, Mehmet Sait Kanbur fotoğraf, Mehmet Sait Kanbur video, Mehmet Sait Kanbur resim, Mehmet Sait Kanbur kimdir?, Mehmet Sait Kanbur kaç yaşında?, Mehmet Sait Kanbur nereli, Mehmet Sait Kanbur memleketi