FB TW PIN NWS
BioRank 6072

Prof.Dr.Mehmet Çilingiroğlu

Doğum tarihi : 02.Nisan.1970
Mehmet Çilingiroğlu kaç yaşında : 53
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Meslek : Doktor
Mehmet Çilingiroğlu doğum yeri : Denizli

Mehmet Çilingiroğlu Biyografisi

California Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim görevlisidir.

Mehmet Çilingiroğlu, 2 Nisan 1970 tarihinde Denizli’de doğmuştur. İlkokul ve ortaokulu Antalya’da okudu. 1983-1986 yılları arasında lise eğitimini Antalya lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimini ise 1986- 1993 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. Yüksek lisansını 1993- 1994 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalında yaptı. 1994- 1995 yılları arasında ABD’de Virginia Commonwealth University’de eğitim aldı.

1995- 1997 yılları arasında ABD’de Virginia Commonwealth University’de İç Hastalıkları uzmanlığı eğitimi aldı. 2000-2004 yılları arasında American Heart Association Bugher Fellow in Molecular Cardiology Baylor College of Medicine/Michael DeBakey Heart Center Kardiyoloji eğitimi aldı.

2000 yılında Amerikan Kalp Derneğinde Moleküler Kardiyoloji alanında araştırmacı olarak çalışmalarına başladı.

2004- 2006 yılları arasında San Antonio Teksas Sağlık Bilimleri Merkezi, Janey Briscoe Kardiyovasküler Araştırma Merkezinde Girişimsel Kardiyoloji Üyesi olarak bulundu. Aynı zamanda 2004- 2006 yılları arasında San Antonio, Teksas Üniversitesi Sağlık Bilimleri Merkezi, Girişimsel Kardiyolojide Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı.

2006-2007yılları arasında Arkansas Tıp Bilimleri Üniversitesinde Yardımcı Doçent olarak Kardiyovasküler Hastalıklar Bölümünde görev yaptı.

2010 yılında NorthShore Üniversitesi, Evanston Hastanesinde Yapısal Kalp Hastalıkları Üyesi olarak bulundu. 2012 yılında Arkansas Tıp Bilimleri Üniversitesinde Kardiyoloji Anabilim Dalında Profesör oldu.

Üç kardeş olan Çilingiroğlu'nun, kendisi gibi bir kardeşi daha doktor, diğeri de öğretmendir.

İlkokul öğretmeninin "Bu çocuktan hiçbir şey olmaz" dediği Mehmet Çilingiroğlu, tıp dünyasında yaptığı buluşla bugün dünya tıp literatürüne girmiş isimlerden birisidir.

Mehmet Çilingiroğlu, 25 yılı aşkın bir süre ABD'de tıp alanında çalıştı. 2012 yılından itibaren ABD’de Arkansas Kalp Hastanesi’nde klinisyen hekim ve bilim adamı olarak çalışmalarıa devam etti. ABD'nin California Üniversitesi Tıp Fakültesi bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışıyor. Aynı zamanda Türkiye'de de Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görev yapıyor.

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, geliştirdiği ‘lazerli akıllı optik tomografi’ yöntemiyle kalpte by-pass'a son verdi. Kalp damarlarındaki tıkanıklıkları, hastanın vücudunda kesik işlemi yapılmadan uygulayabiliyor.

Bilim dünyasında geliştirdiği yöntemlerle kendinden söz ettirmeyi başaran Mehmet Çilingiroğlu, bir röportajı esnasında yaptığı çalışmalar hakkında

''Halihazırda Amerika’nın hasta memnuniyeti ve hasta tedavisi sonuçları açısından en önde gelen Little Rock’taki ünlü Arkansas Kalp Hastanesin’deyim. Kendime ait 32 milyon dolarlık araştırma fonum bulunmakta. Ve ayrıcs 25’in üzerinde girişimsel kardiyoloji alanında Amerika, Kanada ve Avrupa’da patentlerim var. 2012 ylından bu yana Arkansas Kalp Hastanesi’nde klinisyen hekim ve bilim adamı olarak çalışmalarıma devam ediyorum.''
demişti.

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, evlidir ve 2 oğlu vardır.

Mehmet Çilingiroğlu'nun eğitim verdiği üniversiteler arasında Bahçeşehir Üniversitesi, Arkansas Üniversitesi, Texas Kalp Bilimleri Üniversitesi ve Koç Üniversitesi yer alıyor.

Kaynak:Biyografi.info

Mehmet Çilingiroğlu videoları

Tüm Mehmet Çilingiroğlu videoları

Mehmet Çilingiroğlu için yapılan aramalar

Mehmet Çilingiroğlu, Mehmet Çilingiroğlu biyografi, Mehmet Çilingiroğlu hayatı, Mehmet Çilingiroğlu özgeçmişi, Mehmet Çilingiroğlu hakkında, Mehmet Çilingiroğlu doğum yeri, Mehmet Çilingiroğlu fotoğraf, Mehmet Çilingiroğlu video, Mehmet Çilingiroğlu resim, Mehmet Çilingiroğlu kimdir?, Mehmet Çilingiroğlu kaç yaşında?, Mehmet Çilingiroğlu nereli, Mehmet Çilingiroğlu memleketi