FB TW PIN NWS
BioRank 5654

Mehmet Çağçağ

Doğum tarihi : ??.??.1959
Mehmet Çağçağ kaç yaşında : 65
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Karikatürist
Mehmet Çağçağ doğum yeri : Şebinkarahisar, Giresun

Mehmet Çağçağ Biyografisi

Leman ve L-Manyak'ta mizah dergilerinde karikatürleri yayınlanmaya devam etmektedir.

Mehmet Çağçağ, 1959 yılında Giresun'un ilçesi Şebinkarahisar’da doğmuştur. Şebinkarahisar İstiklal İlköğretim Okulundan mezun olduktan sonra Liseden de mezun olmuştur. Üniversiteyi ise İstanbul’da Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde resim bölümünde tamamladı.

Üniversite yıllarında karikatür çizmeye başlayan Çağçağ'ın o yıllarda tirajları oldukça yüksek olan Gırgır ve Fırt dergilerinde karikatürleri yayınlanmaya başladı. Beş yıl Oğuz Aral ve kardeşi Tekin Aral ile beraber çalıştı.

Mehmet Çağçağ, 1985 yılında Gırgır'dan ayrılan Şükrü Yavuz, Tuncay Akgün, Suat Gönülay, Can Barslan ve Gani Müjde gibi mizahçılar tarafından kurulan Limon dergisinin kurucularından oldu. 1991 yılında Limon'un kapanması sonrası aynı kadroyla çıkan “Leman dergisiMehmet Çağçağ ve Tuncay Akgün ortaklığında bağımsız bir dergi olarak kuruldu. Komedyen Cem Yılmaz da ilk olarak burada karikatürist olarak işe başlamıştır. Cem Yılmaz, İlk stand-up gösterisini Leman Kültür'de, 1995'in Ağustos ayında gerçekleştirdi.

1 Mart 2009 tarihinden itibaren Gazete Habertürk'te günlük karikatürleri yayınlanmaktadır.

Mehmet Çağçağ, hala Leman ve L-Manyak'ta mizah dergilerinde karikatürleri yayınlanmaya devam etmektedir.

Mehmet Çağçağ, evlidir. Bir oğlu vardır.

Çizdiği Karakterler :
Bizim Mahalle
Aptal Cengaver
Apartman Canavarı Suphi
Daral-Timsah
Kozzi
Harala Gürele


Kaynak:Biyografi.info

Mehmet Çağçağ kitapları

Tüm Mehmet Çağçağ kitapları

Mehmet Çağçağ için yapılan aramalar

Mehmet Çağçağ, Mehmet Çağçağ biyografi, Mehmet Çağçağ hayatı, Mehmet Çağçağ özgeçmişi, Mehmet Çağçağ hakkında, Mehmet Çağçağ doğum yeri, Mehmet Çağçağ fotoğraf, Mehmet Çağçağ video, Mehmet Çağçağ resim, Mehmet Çağçağ kimdir?, Mehmet Çağçağ kaç yaşında?, Mehmet Çağçağ nereli, Mehmet Çağçağ memleketi