FB TW PIN NWS
BioRank 1337

Manuş Baba

Doğum tarihi : 01.Aralık.1986
Manuş Baba kaç yaşında : 38
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Manuş Baba doğum yeri : Tarsus, Mersin

Manuş Baba Biyografisi

Manuş Baba, 1 Aralık 1986 tarihinde Mersin’in Tarsus ilçesinde aslen Diyarbakırlı bir ailenin çocuğu olarak doğmuştur. Asıl adı Mustafa Özkan’dır. İlkokul dörde kadar Tarsus Turgut İçgören ilköğretim okulunda okudu. Sonra da babasının mevsimlik işçi olarak Antalya’da çalışmaya başlaması ile birlikte Antalya’ya taşındıklarından ilkokulu ve ortaokulu Antalya'daki Barbaros İlköğretim okulunda, lise eğitimini ise 2005'te Gazi Lisesi’nde tamamladı.
Manuş Baba, Manuş adını çocukluk döneminde anneannesinin kendisine küçük, güzel çocuk anlamında Manuş olarak seslenmesiyle almıştır. Aynı zamanda Avrupa çingenelerinin kullandığı ve "İnsan" anlamına gelen bir kelime olduğunu söylüyor. "Baba" ise bebekken ağzından çıkan ilk kelime, varlığına minnettar olduğu bir kavram.

Lise yıllarında babasının kendisine aldığı gitarla müziğe ilk adımını attı. Bir süre gitar, şan ve müzik eğitimi için aldığı derslerden sonra 2010 yılında Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümünü kazandı. O dönemlerde kendi cover ve beste kayıtlarını sosyal ağlarda paylaşarak ismini duyurdu. Üniversite eğitimi yıllarında “Güneşe Yolculuk” grubu'nun vokalisti olarak Antalya'nın çeşitli mekânlarında sahne aldı.

2015 yılı itibariyle müziğine ilgiyle yaklaşan Murat Kınay ile tanıştı ve birlikte çalışmaya başladı. Çok yönlü müziğinde geleneksel seslerden ilham alan Manuş Baba için, Antalya’dan İstanbul’a uzanan müzik yolculuğu birçok yeniliği de beraberinde getirdi. 2016’nın başlarında “Albümsüz Türkiye Turnesi” kapsamında birçok şehirde dinleyenleriyle buluştu.

Manuş Baba, Mayıs 2017’de Kınay Production etiketiyle “Dönersen Islık Çal” adlı ilk albümünü çıkardı. 20 Ekim 2017 tarihinde netd müzik etiketi ile hazırladığı Dönersen Islık Çal isimli şarkısına klip çekerek kısa sürede 30 Milyon civarında izlenme rekoruna ulaşmıştır.

Manuş Baba,3 Mart 2019 tarihinde ikinci stüdyo albümü İki Gözümün Çiçeği adlı yeni albümünü çıkardı.

Manuş Baba, askerliğini bedelli yapmak üzere 2019 haziran ayında kışlaya gitti.

Albümleri :
2019 - İki Gözümün Çiçeği
2017 - Dönersen Islık Çal
2016 - İstanbul (Single)
2016 - Aşkın Kederi (Single)
2016 - Değmez (Single)


Kaynak:Biyografi.info

Manuş Baba için yapılan aramalar

Manuş Baba, Manuş Baba biyografi, Manuş Baba hayatı, Manuş Baba özgeçmişi, Manuş Baba hakkında, Manuş Baba doğum yeri, Manuş Baba fotoğraf, Manuş Baba video, Manuş Baba resim, Manuş Baba kimdir?, Manuş Baba kaç yaşında?, Manuş Baba nereli, Manuş Baba memleketi , Manuş Baba albümleri