FB TW PIN NWS
BioRank 4507

Loulou Dedola

Doğum tarihi : -
Loulou Dedola kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Loulou Dedola doğum yeri : Lyon, Fransa

Loulou Dedola Biyografisi

Atatürk aşığı Fransız yazar Loulou Dedola, çizgi roman ve konserlerle Kemalizmi anlatıyor.

Loulou Dedola, Fransa’da Lyon şehrinde doğmuştur. Roman yazarı, sinema ve çizgi roman senaryo yazarıdır. Özellikle de Mustafa Kemal ATATÜRK hakkında bir çizgi roman yazdı.

Fransa’da yaşayan Loulou Dedola, birlikte Avrupa ve Afrika’da çok seyahat ettiği RCO müzik grubunun lideri, yazarı, bestecisi ve şarkıcısıdır.

Afrika'da birçok konser veren Loulou Dedola, Nijerya'da uzun süre yaşadı ve Afrika suç şebekelerine sızmayı başardı. Hayatının bu dönemi,2009 yılında yazdığı ilk romanı olan "419 African Mafia"ya ve 2014 yılında tasarımcı Lelio Bonaccorso ile birlikte ilk isim verdiği çizgi romana ilham verdi.

Bu romanından Canal Plus için bir belgesel hazırladı. 2014 yılında bu romanı uyarlanarak yönetmenliğini Eric Bartonio’nun yaptığı “419” adı ile filmi yapıldı.

Fırsat buldukça Afrika ülkelerine giden Fransız müzisyen yazar Loulou Dedola, Atatürk’ü ve Kemalizmi Afrikalı çocuklara anlatıyor. Dedola, sorunlarla boğuşan Afrika için de çözümün Kemalizm olduğunu söylüyor.

2018 yılında Çizgi roman olarak hazırlanan “Le Père Turc: À la recherche de Mustafa Kemal” (Türklerin atası, Mustafa Kemal'in izinde) kitap İzmirli bir entelektüel olan Afife karakteri üzerinden Atatürk'ün hayatından kesitler sunuyor.

Kendini Kemalist olarak tanımlayan Atatürk aşığı Fransız yazar Loulou Dedola, çizgi roman ve konserlerle Kemalizmi anlatıyor.

Ressam Bedri Baykam'ın daveti üzerine31 =cak 2020 tarihinde İstanbul'a gelen Fransız müzisyen yazar Loulou Dedola, Piramid Sanat'ta söyleşiye katıldı.

Kitapları :
2019 - Fela back to Lagos
2018 - Le Père Turc: À la recherche de Mustafa Kemal (Türklerin atası, Mustafa Kemal'in izinde).
2017 - Jeu d'Ombres - Tome 02: Ni Ange ni maudit
2016 - Jeu d'Ombres - Tome 01: GAZI
2009 - Quatre cent dix-neuf
2009 - 419 African Mafia


Kaynak:Biyografi.info

Loulou Dedola videoları

Tüm Loulou Dedola videoları

Loulou Dedola için yapılan aramalar

Loulou Dedola, Loulou Dedola biyografi, Loulou Dedola hayatı, Loulou Dedola özgeçmişi, Loulou Dedola hakkında, Loulou Dedola doğum yeri, Loulou Dedola fotoğraf, Loulou Dedola video, Loulou Dedola resim, Loulou Dedola kimdir?, Loulou Dedola kaç yaşında?, Loulou Dedola nereli, Loulou Dedola memleketi