FB TW PIN NWS
BioRank 5206

Lal Denizli

Doğum tarihi : ??.??.1992
Lal Denizli kaç yaşında : 32
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Siyasetçi
Lal Denizli doğum yeri : İstanbul

Lal Denizli Biyografisi

Lal Denizli 31 Mart 2024 tarihinde Çeşme’nin ilk kadın Belediye Başkanı seçildi.

Lal Denizli, 1992 yılında İstanbul’da doğmuştur. Aslen izmir, Çeşme kökenlidir. Babası Teknik Direktör Mustafa Denizli, annesi Çiğdem Kayalı'dır. İstanbul'da bulunan uluslararası Fransız okulu Lycee Français Pierre Loti d’İstanbul (Pierre Loti Fransız Lisesi) ve Paris, Fransa'nın hemen dışında, Maisons-Laffitte'de bulunan uluslararası okul olan Ermitage International School Of France'da okudu. Ardından İstanbul'da Bilgi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Hukuk yan dalı ile lisans eğitimini tamamlayıp, aynı üniversitenin Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans yaparak üniversite eğitimini tamamladı.

Sosyal sorumluluklar alanında da etkin olan Lal Denizli, 2011 yılında Van Depremi’nde Akut Saha Gönüllüsü olarak, 2015 yılında Diyarbakır’da Doğu/Batı Çocuklarının Yaşamsal Gözlem Raporörü olarak, ve 2017 yılında UNHCR’nin (Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği / United Nations High Commissioner for Refugees) Göçmen ve Mülteci Sınır Kampı’nda Gözlemci olarak görev alarak toplumsal dayanışma ve yardımlaşma ağlarının önemli bir parçası olmuştur. Ayrıca 2017-2020 yılları arasında Mim Sanat Derneği bünyesinde Sevgi Evleri’nde yaşayan devlet koruması altındaki çocuklara gönüllü yaratıcı drama öğretmenliği yapmış, 2020 yılında Elazığ Depremi’nde AFAD Saha Gönüllüsü olarak görev almış, aynı yıl Edirne Belediyesi ve UNHCR iş birliğiyle Edirne Sınır Kapısı Mülteci Kampı’nda Saha Gözlemcisi ve Gönüllüsü olarak çalışmıştır. 2021’de İstanbul Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmış ve aynı yıl İzmir Depremi’nde Bayraklı Belediyesi’nin Saha ve Çadır Kent Sorumlusu olarak görev almıştır. 6 Şubat 2023 tarihindeki depremlerde ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hatay Afet Koordinasyon Merkezi’nde Saha ve Dağıtım Sorumlusu olarak görev yapmıştır.

2010 yılında siyaset ile ilgilenmeya başlayan Lal Denizli, Cumhuriyet Halk Partisi’nde çeşitli kademelerde görev almış ve siyaset sahnesinde etkili bir rol üstlenmiştir. 2010 – 2012 yılları arasında CHP Beşiktaş Gençlik Kolları’nda Etkinlik ve Faaliyetlerden Sorumlu olarak başladığı görevine, 2012 – 2015 yılları arasında CHP Beşiktaş İlçe Başkan Yardımcılığı ve Eğitim Sekreterliği gibi kritik pozisyonlarda devam etmiştir. Siyasetteki etkinliğini artırmak adına önemli görevler üstlenmiş, 2014 yerel seçimlerinde İstanbul İkinci Bölge Seçim Koordinasyon Başkanı, 2018 genel seçimlerinde İstanbul İl Seçim Koordinasyon sorumlusu, 2019 yerel seçimlerinde seçim koordinasyon ve saha sorumlusu ve 14 Mayıs 2023 ve 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçim Kampanyası Saha Koordinatörü gibi pozisyonlarda ülke genelinde etkili bir rol oynamıştır.

Lal Denizli, 2017 yılından beri Deniz Köletavitoğlu ile beraber Dela Events adlı organizasyon ve PR şirketinin kurucusudur. Lal Denizli, ayrıca CnnTürk’ün haber departmanında muhabirlik ve stajyerlik yaparak medya alanındaki yetkinliklerini geliştirmiştir.

Fransızca, İngilizce ve İspanyolca dillerini çok iyi derecede bilen Lal Denizli, uluslararası düzeyde iletişim kurma yeteneğine sahiptir.

31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde aday olarak CHP'den İzmir Çeşme belediye Başkanı seçildi.

Kaynak:Biyografi.info

Lal Denizli için yapılan aramalar

Lal Denizli, Lal Denizli biyografi, Lal Denizli hayatı, Lal Denizli özgeçmişi, Lal Denizli hakkında, Lal Denizli doğum yeri, Lal Denizli fotoğraf, Lal Denizli video, Lal Denizli resim, Lal Denizli kimdir?, Lal Denizli kaç yaşında?, Lal Denizli nereli, Lal Denizli memleketi