FB TW PIN NWS
BioRank 4947

Kylie Jenner

Doğum tarihi : 10.Ağustos.1997
Kylie Jenner kaç yaşında : 27
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Meslek : Model
Kylie Jenner doğum yeri : Los Angeles, Kaliforniya, ABD

Kylie Jenner Biyografisi

Annesi tarafından model Kim Kardashian'ın üvey kardeşidir.

Kylie Jenner, 10 Ağustos 1997 tarihinde Los Angeles, Kaliforniya, ABD.’de Kris Jenner, Caitlyn Jenner çiftinin kızı olarak doğmuştur. Tam adı Kylie Kristen Jenner’dir. Babası Bruce Jenner sonradan cinsiyet değiştirerek Caitlyn Jenner adını aldı. Kendall Jenner (d.1995) adında bir ablası vardır. Anne tarafından 4, baba tarafından 4 üvey kardeşi vardır. Kylie Jenner, ilk eğitimine Sierra Canyon Okulunda başladı, bu okulda amigo takımın yıldızlarından biri idi, ponpon kız görevini yapıyordu. 2012 yılında Laurel Springs lisesinde başladığı eğitimini 2015 yılında mezun olarak bitirdi.

Kylie Jenner, ilk olarak ablası Kendall Jenner ile Paper Magazine dergisinin 'Güzel İnsanlar' başlığı altında yer aldı. 2011 yılında 14 yaşında iken modellik kariyerine başladı ve kuzeni Natasha’nın giyim firması için modellik yaptı. OK! dergisi ile fotoğraf çekimleri yaptı.

Kylie Jenner, 2011 yılında kızkardeşi Kendall Jenner ile birlikte Seventeen dergisi tarafından 'Stil Elçileri' olarak seçildi.

2011 yılında New York Moda Haftası da şarkıcı Avril Lavigne tarafından oluşturulan giyim hattı Abbey Dawnın gösterisini yaptı.

Kylie Jenner, ablası Kendall Jenner ve üvey ablası Kim Kardashian ile birlikte “Keeping Up with the Kardashians” adındaki televizyon programı ile yaptığı modellik ve girişimcilik çalışmalarıyla ismini duyurmuştur.

Kylie Jenner ve kız kardeşi Kendall Jenner 2013 yılında moda tasarımına başlayarak, tüm Amerika Birleşik Devletlerinde satılan bir «Kendall & Kylie» giyim markası zincirine sahip oldular. Ablası Kendall Jenner ile beraber “Pacsun” adı altında bir giyim firması kurdular. Şubat 2014 yılında kardeşi Kendall Jenner ile birlikte "Steve Madden Madden Girl" hattı için bir ayakkabı ve çanta tasarımına başladı. Ağustos 2015 tarihinde Kylie Jenner kendi adını taşıyan dudak kitinin bir parçası olarak ilk ruj üretimine başladı.

Kardeşi Kendall Jenner ile birlikte bir de kitap yazdılar.

2015 yılında Jaden Smith, Drake ve Tyga’nın müzik videolarında yer aldı. 2016 yılında Party Next Door'un "Come and See Me" parçası için yayınladığı müzik videosunda sevgili rolünde yer aldı.

Kylie Jenner, 2017 yılından itibaren rapçi Travis Scott ile birliktedir. Bu ilişkisinden Stormi Webster (d. 1 Şubat 2018) adında bir kızı vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Kylie Jenner için yapılan aramalar

Kylie Jenner, Kylie Jenner biyografi, Kylie Jenner hayatı, Kylie Jenner özgeçmişi, Kylie Jenner hakkında, Kylie Jenner doğum yeri, Kylie Jenner fotoğraf, Kylie Jenner video, Kylie Jenner resim, Kylie Jenner kimdir?, Kylie Jenner kaç yaşında?, Kylie Jenner nereli, Kylie Jenner memleketi