FB TW PIN NWS
BioRank 134

Burçin Orhon

Doğum tarihi : ??.??.1962
Burçin Orhon kaç yaşında : 62
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Dansçı
Burçin Orhon doğum yeri : İstanbul

Burçin Orhon Biyografisi

Burçin Orhon, 1962 yılında Rum bir anneden ve İstanbul’lu bir babadan İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi İşletme Mühendisliği Fakültesi mezunudur. Ankara Devlet Konservatuvarını bitirdi. Dansa 3,5 yaşında klasik bale eğitimi alarak başladı. Dört buçuk sene de Devlet Balesi'nde balerin olarak çalıştı. İlk olarak Nükhet Duru'nun sayesinde oryantal olarak sahneye çıktı.
Dans hayatına klasik bale ile başlayan ve bu alanda sayısız esere imza atarak daha sonra oryantal dans ile devam edip doğu ve batı kültürünü en iyi şekilde sentezleyip kendi stilini yarattı.

Dansçı Burçin Orhon, Süheyl Uygur'la evlenip çoluk çocuğa karışınca, iş hayatına ara verdi. Danslarıyla bir dönem sahnelerde fırtına gibi esen ‘Bambi’ lakaplı Burçin Orhon, 2007 yılında Kavacık’ta açtığı “Burçin Orhon Dans akademisi”nde öğrenci yetiştiriyor.

Burçin Orhon, ilk önce 1987 yılında İrlandalı Şarkıcı Johnny Logan ile nişanlanmış ve hamile kalmıştı. Ancak Johnny Logan, Fransızların ünlü Salut dergisine bir açıklama yapmış; 1976 da evlendiği eşi Ailis Sherrard ve çocukları Adam, Fionn ve Jack Sherrard'a döndüğünü ve onları çok sevdiğini söyleyince Burçin Orhon bebeğini tek başına dünyaya getirmek zorunda kalmıştı. Burçin Orhon, Johnny Logan'dan 1988 de dünyaya gelen ilk bebeği, kızına Robin Ceren adını verdi.

Burçin Orhon, ikinci evliliğini 23 Aralık 1995 tarihinde tiyatrocu Nejat Uygur'un oğlu tiyatrocu Süheyl Uygur ile evlenerek yaptı. “Tüp Bebek” yöntemi ile, 4 Eylül 1998 tarihinde ilk kızları Lara Zeynep Uygur dünyaya geldi. İkinci kızları 2002 de, doğdu adını Ayşe Alkıç Uygur koydular.

Burçin Orhon'a Temmuz 2010 da kalp pili takıldı. 2012 yılında da gittiği hastaneden Şeker Hastalığına yakalandığını söyleyip 2 yıl tedaviden sonra değilmişsin demişler. Şimdi de 2014 yılının Aralık ayında Alzheimer hastalığı tanısı konmuştur.

Filmleri ve Dizileri :
2007 - Kavak Yelleri (Burçin) (TV Dizisi)
2006 - Anadolu Kaplanı (Hülya) (TV Dizisi)
2004 - Çocuğun Var Derdin Var (Tijen) (TV Dizisi)
2002 - Aşk ve Gurur (TV Dizisi)
2000 - Borsa (TV Dizisi)
1999 - Küçük Besleme (TV Dizisi)
1994 - Artist Palas (Cana) (TV Dizisi)
1991 - Portatif Hüseyin (TV Dizisi)
1986 - Yunus Emre (Balım Kız) (Sinema Filmi)
1986 - Onyedi Yaşında Aşk (Sinema Filmi)
1986 - Aşk Ve Para (Sinema Filmi)
1984 - Taçsız Kraliçe (Nurten) (Sinema Filmi)
1984 - Fırtına Gönüller (Sinema Filmi)
1980 - Renkli Dünya (Dansçı) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Burçin Orhon videoları

Tüm Burçin Orhon videoları

Burçin Orhon için yapılan aramalar

Burçin Orhon, Burçin Orhon biyografi, Burçin Orhon hayatı, Burçin Orhon özgeçmişi, Burçin Orhon hakkında, Burçin Orhon doğum yeri, Burçin Orhon fotoğraf, Burçin Orhon video, Burçin Orhon resim, Burçin Orhon kimdir?, Burçin Orhon kaç yaşında?, Burçin Orhon nereli, Burçin Orhon memleketi