FB TW PIN NWS
BioRank 6960

Korel Cezayirli

Doğum tarihi : 02.Nisan.1976
Korel Cezayirli kaç yaşında : 45
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Korel Cezayirli doğum yeri : Ankara

Korel Cezayirli Biyografisi

Korel Cezayirli, 2 Nisan 1976 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İlkokul ve ortaokula Bahçeli evlerde gitti ve Deneme lisesine devam etti.1985 – 1994 yılları arasında yüzme, basketbol ve artistik buz pateni dallarında lisanslı sporcu oldu.
Korel Cezayirli 1994 – 1996 yılları arasında modern dans ve jazz dans üzerine dersler aldı. 1996’da Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Ana Sanat Dalı Tiyatro Bölümü’nü kazandı. 2000 yılında konservatuvardan mezun olduğunda “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları” sınavını kazanarak göreve başladı.

2005 yılında Şehir Tiyatroları bünyesinde Geleneksel Türk Tiyatrosu Birimi’ni kurarak; Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun canlandırılması, geliştirilmesi ve Çağdaş Türk Tiyatrosu Kuramı çalışmalarını başlattı. 2006 yılında Tolga Özeçel’ le birlikte Tiyatro Gazetesi’ni kurdu. Halen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Askerliğini kısa dönem çavuş olarak yaptı. 100 beygir gücünde Yamaha marka bir motorsikleti var.

2006 yılında Tolga Özeçel’ le birlikte Tiyatro Gazetesi’ni kurdu. Halen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

2006 yılında “Kod Adı” adlı film ile sinema ve televizyon alanında da çalışmaya başlaya başladı. Filmlerde dizilerde ve bir çok tiyatro oyununda oynadı. En önemli rollerinden birisi Karadağlar dizindeki Kadir Karadağ rolüdür.

Korel Cezayirli, tiyatrocu Bilge Büyükerşen ile evlidir.

Tiyatro Oyunları :
Açık Aile
İstanbul Efendisi
Kantocu
Karmakarışık
Kuvayi Milliye
Vişne Bahçesi
Nerede Kalmıştık
Resimli Osmanlı Tarihi
Pırtlatan Bal
Bir Şehnaz Oyun
Oidipus Üçlememsi
Keloğolanın Eşeği
Osmancık
Sırça Kümes

Yönettiği Oyunlar:
Aptal Hamdi
Sevgili Doktor
Kaç Baba Kaç
Gülme Komşuna

Filmleri :
2011 - 2013 - Lale Devri (dizi)
2010 - Karadağlar (dizi)
2010 - Son İstasyon (sinema filmi)
2009 - Maskeli Balo(dizi)
2009 - Deli Deli Olma (sinema filmi)
2009 - Ayrılık (sinema filmi)
2006 - 2008 - Köprü (dizi)
2007 - Kod Adı Kaos (sinema filmi)
2006 - Kod Adı (dizi)

Kaynak:Biyografi.info

Korel Cezayirli için yapılan aramalar

Korel Cezayirli, Korel Cezayirli biyografi, Korel Cezayirli hayatı, Korel Cezayirli özgeçmişi, Korel Cezayirli hakkında, Korel Cezayirli doğum yeri, Korel Cezayirli fotoğraf, Korel Cezayirli video, Korel Cezayirli resim, Korel Cezayirli kimdir?, Korel Cezayirli kaç yaşında?, Korel Cezayirli nereli, Korel Cezayirli memleketi