FB TW PIN NWS
BioRank 7896

Kim Seok-Jin

Doğum tarihi : 04.Aralık.1992
Kim Seok-Jin kaç yaşında : 32
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Kim Seok-Jin doğum yeri : Gwacheon, Gyeonggi, Güney Kore

Kim Seok-Jin Biyografisi

Kim Seok-Jin, Güney Koreli erkek müzik grubu BTS'in üyesidir.

Kim Seok-Jin, ya da sahne adıyla Jin, Güney Koreli şarkıcı ve söz yazarıdır. Güney Koreli erkek grubu BTS'in vokali ve yüzüdür.

Kim Seok-Jin, 4 Aralık 1992 tarihinde Gwacheon, Güney Kore'de doğmuştur. Kim Seok-joong adında abisi vardır. Queen Seondeok'ta Kim Nam-gil'i izledikten sonra oyunculuk yapmaya karar verdi. Ortaokuldayken, Güney Koreli en büyük K-pop ajansı SM Entertainment tarafından sokakta keşfedildi, ancak o sırada teklifi reddetti. Başlangıçta bir oyuncu olmayı planladı, Konkuk Üniversitesinde okudu. 22 Şubat 2017 tarihinde sanat ve oyunculuk bölümünden mezun oldu. Müzik dışındaki alanlarda eğitim görmek için Hanyang Cyber Üniversitesi'nde yüksek lisans okuluna kaydoldu.

Kim Seok-Jin, BTS ile birlikte üç solo şarkı yazdı ve yayınladı: "Awake" (2016), "Epiphany" (2018) ve "Moon" (2020), hepsi Güney Kore'nin Gaon Digital Chart listesinde yer aldı. 2019'da Kim, ilk bağımsız şarkısı olan "Tonight" adlı dijital parçasını yayınladı. Ayrıca 2016 Hwarang: The Poet Warrior Youth dizi müziğinde BTS üyesi V (Kim Tae-hyung), Kim ile birlikte yer aldı. Kim, bir şarkıcı olarak falsetto'su ve duygusal ses aralığı nedeniyle kritik övgü aldı.

Kim Seok-Jin, şarkı söylemenin yanı sıra 2016'dan 2018'e kadar birçok Güney Kore müzik programında sunucu olarak yer aldı. 2018'de BTS'in diğer üyeleriyle birlikte Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae İn tarafından Kore kültürüne yaptığı katkılardan dolayı Kültürel Liyakat Nişanı'na layık görüldü.

4 Haziran 2019'da Kim Seok-Jin, grubun çıkışının yıldönümünü kutlayan yıllık bir etkinlik olan 2019 BTS Festa'nın bir parçası olarak ilk bağımsız şarkısı "Tonight"ı yayınladı. Akustik balad, Big Hit Entertainment plak yapımcıları Slow Rabbit ve Hiss Noise ile birlikte Kim Seok-Jin tarafından bestelendi. Kim Seok-Jin ve BTS lideri RM-Kim Nam-joon tarafından yazılan sözler, Kim Seok-Jin'in evcil hayvanlarıyla olan ilişkisinden esinlenmiştir.

Kim Seok-Jin, Temmuz 2021'de, "sürdürülebilir büyüme gibi gelecek nesiller için küresel gündeme liderlik etmeye" ve "Güney Kore'nin diplomatik çabalarını ve küresel duruşunu genişletmeye" yardımcı olmak için diğer BTS üyeleriyle birlikte Güney Kore Başkanı Moon Jae İn tarafından Özel Başkanlık Elçisi olarak atandı.

Kim Seok-Jin, 3 Aralık 2020 tarihinde, 28. doğum gününden bir gün önce ikinci solo şarkısı "Abyss"i yayınladı.

Kim Seok-Jin, 2018 yılında abisi ile birlikte Seul'de Ossu Seiromushi adlı Japon tarzı bir restoran açtı.

Kim Seok-Jin, Tekvando'da kara kuşak sahibidir.

Kaynak:Biyografi.info

Kim Seok-Jin için yapılan aramalar

Kim Seok-Jin, Kim Seok-Jin biyografi, Kim Seok-Jin hayatı, Kim Seok-Jin özgeçmişi, Kim Seok-Jin hakkında, Kim Seok-Jin doğum yeri, Kim Seok-Jin fotoğraf, Kim Seok-Jin video, Kim Seok-Jin resim, Kim Seok-Jin kimdir?, Kim Seok-Jin kaç yaşında?, Kim Seok-Jin nereli, Kim Seok-Jin memleketi