FB TW PIN NWS
BioRank 819

Kadir Sezer

Doğum tarihi : 06.Temmuz.1953
Kadir Sezer kaç yaşında : 71
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Kadir Sezer doğum yeri : Ankara

Kadir Sezer Biyografisi

1979 senesinden beri piyanist şantörlük ve taverna müziği yapmaktadır.

Kadir Sezer, 6 Temmuz 1953 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İlkokul 3. sınıfta mandolin çalmaya başladı. Ardından piyano, klasik-elektronik gitar, bateri ve bağlama çalmayı öğrendi. Ankara Mustafa Kemal Lisesi'den mezun olduktan sonra Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi'de Elektrik mühendisliği eğitimi alarak 1979 yılında mezun oldu.

Lise yıllarında kurdukları Halikarnas müzik grubunun ardından üniversite döneminde de farklı gruplarla çeşitli mekanlarda sahne aldı. Gündüz okul, gece müzikle iç içe olan Kadir Sezer, Ankara, İstanbul, Antalya'nın en lüks gazinolarında Cengiz Kurtoğlu, Ümit Besen, Nejat Alp'le de çalıştı.

Kadir Sezer, 1984 yılında Ankara’da İhtiyar Balıkçı Restoran’da müzisyen olarak çalıştı.

Kadir Sezer, üniversite yıllarında tanıştığı Nilbilge Güleşen Çelik ile 19 Ağustos 1978 tarihinde evlendi. İlkan Çelik adında bir oğlu ve Nihan Çelik Tüfenkci adında bir kızı vardır.

Kadir Sezer’e 2010 yılında Kronik Lenfositer Lösemi tanısı konuldu. Lösemi tanısı sonrası ilik nakli olduğu dönemde müziğe sarılarak hayata tutundu.

Şimdiye kadar çıkardığı 14 albümü olan Kadir Sezer’in evinde kendi müzik stüdyosunda kayıt işleri ve aranjörlük yapıyor.

Son albümü 'Hayalin Gözlerimde'deki 13 şarkının 6'sının bestesi ona aittir.

Albümleri :
2017 - Hayalin Gözlerimde
1987 - Dünya Tatlısı
1987 - Balayı
1986 - Anılara Yolculuk
1984 - Söz Mendili
Bir Sevgi İstiyorum
Bir Sır Gibi
Böylemi Öğrettim
Çileli Gönlüm
Hayran Oldum
Kalbimizde Evliyiz
Pişman Etme
Sarışınsın
Sen Beni Unutamazsın & Karlar Düşer
Sevenlerime
Takıl Bana /Nikah İmzası
Tavernada Eğlence


Kaynak:Biyografi.info

Kadir Sezer için yapılan aramalar

Kadir Sezer, Kadir Sezer biyografi, Kadir Sezer hayatı, Kadir Sezer özgeçmişi, Kadir Sezer hakkında, Kadir Sezer doğum yeri, Kadir Sezer fotoğraf, Kadir Sezer video, Kadir Sezer resim, Kadir Sezer kimdir?, Kadir Sezer kaç yaşında?, Kadir Sezer nereli, Kadir Sezer memleketi