FB TW PIN NWS
BioRank 6083

Kaan Terzioğlu

Doğum tarihi : ??.??.1968
Kaan Terzioğlu kaç yaşında : 56
Kilo & Boy :
Burcu :
Kaan Terzioğlu doğum yeri : İstanbul

Kaan Terzioğlu Biyografisi

Kaan Terzioğlu, Nisan 2015 tarihi itibarıyla Turkcell Genel Müdürü olarak göreve başlamıştır.

Kaan Terzioğlu, 1968 yılında İstanbul’da doğmuştur. Tam adı Muhterem Kaan Terzioğlu’dur. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu.

Kaan Terzioğlu, profesyonel iş hayatına 1990 yılında Arthur Andersen Türkiye’de bağımsız denetim uzmanı ve mali müşavir olarak başladı. 1992 yılında Arthur Andersen ABD’de Bilişim Stratejileri ve Güvenliği Uzmanı, 1994 yılında Arthur Andersen Belçika’da Bilgi Yönetimi ve Dijital Strateji Hizmetleri Lideri, 1998 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştır.

1999-2012 yılları arasında Cisco Systems Brüksel ofisinde sırasıyla, EMEA Bölgesi e-ticaret Strateji Takım Lideri, EMEA Bölgesi İleri Teknoloji Satış Direktörü, Teknoloji Pazarlama Organizasyonu Yönetici Direktör, EMEA ve Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı görevlerini üstlenmiştir.

2012 yılında yeniden İstanbul'a yerleşen Kaan Terzioğlu, 3 Nisan 2012-1 Nisan 2015 tarihleri arasında Akbank, Aksigorta A.Ş. Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. ve CarrefourSA A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

Kaan Terzioğlu, sistem entegratörü Bimsa, Türkiye'nin dikkat çekici elektronik ticaret platformlarından Kliksa, önde gelen hayat sigortası şirketi Avivasa, Türkiye'nin en büyük ilaç şirketi Abdi İbrahim, yenilikçi gayrimenkul geliştiricisi Nef, global bir lojistik şirketi olan Karınca, Ankara'nın en büyük özel hastanesi olan Güven Hastanesi ve telekomünikasyon yazılım şirketi PiWorks gibi dikkat çeken firmalarda danışma kurulu üyelikleri yaptı.

Kaan Terzioğlu, 31 Ocak 2015 tarihi itibariyle Turkcell Genel Müdürlüğü görevinden ayrılan Süreyya Ciliv’in yerine 1 Nisan 2015 tarihi itibarıyla Turkcell Genel Müdürü olarak göreve başlamıştır.

Kaan Terzioğlu, gazeteci yazar Tulu Gümüştekin ile evli idi; eşi karaciğer kanseri nedeni ile tedavi görmekte iken tatilini geçirdiği Sardunya Adası’nda 2 Ağustos 2015 tarihinde hayatını kaybetti.

Kaan Terzioğlu 16 Mart 2019 tarihinde Turkcell'deki genel müdürlük görevinden istifa etti.

Kaynak:Biyografi.info

Kaan Terzioğlu için yapılan aramalar

Kaan Terzioğlu, Kaan Terzioğlu biyografi, Kaan Terzioğlu hayatı, Kaan Terzioğlu özgeçmişi, Kaan Terzioğlu hakkında, Kaan Terzioğlu doğum yeri, Kaan Terzioğlu fotoğraf, Kaan Terzioğlu video, Kaan Terzioğlu resim, Kaan Terzioğlu kimdir?, Kaan Terzioğlu kaç yaşında?, Kaan Terzioğlu nereli, Kaan Terzioğlu memleketi