FB TW PIN NWS
BioRank 3096

Süreyya Ciliv

Doğum tarihi : ??.??.1958
Süreyya Ciliv kaç yaşında : 66
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Yönetici
Süreyya Ciliv doğum yeri : Zonguldak

Süreyya Ciliv Biyografisi

Turkcell genel müdürü idi
Süreyya Ciliv, 1958 de Zonguldak’da dünyaya geldi. Ankara Fen Lisesi’ni bitirdi. TÜBİTAK’ın düzenlediği Matematik Yarışması’nda 1973’te Türkiye 3.sü oldu. Üniversite hayatına Almanya'dan burs kazandığı halde gitmiyor ve Ankara’da Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde başlıyor. 1976 yılında öğrenci olayları yüzünden kesintiye uğrayan tahsili için bu sefer yine burslu olarak ,1977'de 19 yaşında eğitimini sürdürmek için ABD'ye gitti. Universty Of Michigan'da, endüstri mühendisliği ile birlikte bilgisayar mühendisliği eğitimi aldı. 3.5 yılda, Universty of Michigan'dan iki diploma ile mezun oldu. 1981 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra, Harvard Business School'da iki yıl iş idaresi yüksek lisansı eğitimi alarak1983 yılında mezun oldu.

Süreyya Ciliv, Mezuniyet sonrası 4.5 sene Metagraphics'de çalıştı. Buradan ayrıldıktan 8 ay sonra, Metagraphics'in en büyük ortağı oldu. 1987 yılında ABD'li bir arkadaşı ile Novasoft'u kurdu. Daha sonra Novasoft'u satıp 1997'de Microsoft Türkiye genel müdürü oluyor. 2000 yılında tekrar Seattle'a dönüp Microsoft, beyin takımında yer aldı. 2007 yılına kadar Microsoft Global Satış, Pazarlama ve Servisler Grubu’nda üst düzey yönetici olarak çeşitli görevler üstlendi. Ve oradan 9 Ocak 2007'de Türkiye'nin en önemli şirketi Turkcell'in CEO'su görevine başlıyor.

Süreyya Ciliv, çok uluslu, hızla büyüyen ve yüksek teknoloji şirketlerinde Genel Müdürlük yapmış olup, pazarlama ve satış alanlarında derin deneyime sahiptir.

Süreyya Ciliv, 9 Ocak 2007 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Turkcell Genel Müdürü olarak atandı. 28 Ocak 2015 tarihinde Turkcell Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamaya göre Süreyya Ciliv, 31 Ocak 2015 tarihinden geçerli olmak üzere görevinden ayrılma kararı aldı.

Süreyya Ciliv Evli ve iki çocuk babasıdır.

Ödülleri :
World Communication Awards 2009’ - Dünya İletişim Ödülleri 2009 “Yılın CEO’su ödülü

Kaynak:Biyografi.info

Süreyya Ciliv hakkında haberler

Tüm Süreyya Ciliv haberleri

Süreyya Ciliv için yapılan aramalar

Süreyya Ciliv, Süreyya Ciliv biyografi, Süreyya Ciliv hayatı, Süreyya Ciliv özgeçmişi, Süreyya Ciliv hakkında, Süreyya Ciliv doğum yeri, Süreyya Ciliv fotoğraf, Süreyya Ciliv video, Süreyya Ciliv resim, Süreyya Ciliv kimdir?, Süreyya Ciliv kaç yaşında?, Süreyya Ciliv nereli, Süreyya Ciliv memleketi