FB TW PIN NWS
BioRank 6059

John Cena

Doğum tarihi : 23.Nisan.1977
John Cena kaç yaşında : 47
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : Sporcu
John Cena doğum yeri : West Newbury,Massachusetts ABD

John Cena Biyografisi

Amerikan aktör, hip hop şarkıcısı ve profesyonel amerikan güreşçisi.
Tam adı John Felix Anthony Cena’dır. John Cena ringde kullandığı isimdir. 23 Nisan 1977 West Newbury,Massachusetts ABD’de doğmuştur. Toplamda 5 kardeşin en küçüğüdür.Abilerinin adı Dan,Matt,Steve ve Sean’dir. John Cena,Springfield kolejinden mezun oldu ve güreşle ilgilenmeye başladı.Ailesinde bir tane bile güreşçi bulunmadığı için güreşe geç başladı fakat ünlü oldu ve sevildi.Yalnız çalışıp çok başarı elde eden güreşçilerdendir. 185 cm boyunda ve 109 kilodur.

John Cena ilk maçını 2002 de Kurt Angle ile yaptı fakat yenildi. İkinci maçını bir hafta sonra Chris Jericho ile yaptı ancak onda da kılpayı yenildi. İlk kemerini 20.wrestlemania da big showu yenerek kazanmıştır, bu kemer Amerika şampiyonluğudur.

2003 başlarında Eddie Guerrero, Chavo Guerrero ve eski ortağı B-2 gibi isimlerle çekiştikten sonra ana kemer turnuvasına katıldı ve Backlash 2003'de Brock Lesnar ile WWE Championship maçı yapıp kaybetti. 2003 boyunca Brian Kendrick gibi isimlerle kısa çekişmeler yaşadı ve yılın sonuna doğru face oldu. 2004 yılı başına doğru Paul Heyman ile sürekli takışan Cena Royal Rumble 2004 şovunda Rumble maçına katılıp Big Show tarafından elendi. Wrestlemania XX şovunda Big Show ile WWE United States Championship maçı yapıp onu yenerek bu kemeri aldı. Yıl ortasına kadar Fransız Rene Dupree ile çekiştikten sonra Booker T'ye kemeri kaybetti. Beş maçlık bir seri sonrasında bu kemeri geri aldı ancak Ekim ayında Carlito'nun debut maçında ona kaybeden Cena kemerini de Carlito'ya kaybetti, yıl sonunda onla ve onun korumasıyla çeşitli maçlar yapan Cena sonunda kemerini geri aldı.

2006 da Cena bir süre Kurt Angle ile unvan için çekişti ve Cena maçları kazanarak unvanını korudu. John Cena unvanını New Years Revolution'da Edge'e kaybetti. 3 hafta sonra Cena unvanını Royal Rumble'da geri aldı. Cena Wrestlemania 22'de Triple H'i yenerek ve Backlash 2006'da 3'lü maçta Triple H ve Edge'i yenerek unvanını korudu.

Daha sonra 2007 de ohn Cena, Umaga'yla çekişmeye girdi ve New Years Revolution'da Umaga'yı yenerek kemerini korudu ve onun yenilmezlik serisine son verdi.

2008 de chris jericho yu yenerek dünya ağırsiklet kemerini kaldırmıştır.

John Cena ilk filmi “Marine” 16 ekim 2006 da çıkmıştır. Ayrıca bir çok filmi vardır.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2018 - Bumblebee (Sinema Filmi)
2018 - Blockers (Mitchel) (Sinema Filmi)
2017 - The Wall / Sniper: Duvar (Matthews) (Sinema Filmi)
2017 - Neşeli Dalgalar: Dalgamanya (J.C.) (Sinema Filmi)
2017 - Daddy's Home 2 (Sinema Filmi)
2015 - Trainwreck (Sinema Filmi)
2015 - The Nest (Sinema Filmi)
2014 - Scooby-Doo! WrestleMania Myste... (John Cena)(Video)
2011 - The Reunion (Sam Cleary) (Sinema Filmi)
2011 - The Chew (kendisi - Guest) (TV Dizisi)
2010 - Teen Choice Awards 2010 (Kendisi) (Tv Programı)
2010 - Legendary (Mike Chetley) (Sinema Filmi)
2009 - Parks and Recreation (TV Dizisi)
2009 - 12 Tuzak (Danny Fisher) (Sinema Filmi)
2006 - Denizci (John Triton) (Sinema Filmi)
2000 - Güreş Zamanı (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

John Cena filmleri

 • Bumblebee Bumblebee

  Gösterim tarihi : 21 Aralık 2018


  Yönetmen : Travis Knight

  Senarist : Christina Hodson

  Oyuncular : Hailee Steinfeld, John Cena, Jorge Lendeborg Jr., John Ortiz, Jason Drucker, Pamela Adlon, Dylan O Brien, Angela Bassett, Justin Theroux, Peter Cullen

 • The Wall The Wall

  Gösterim tarihi : 16 Haziran 2017


  Yönetmen : Doug Liman

  Senarist : Dwain Worrell

  Oyuncular : Aaron Taylor-Johnson, John Cena, Laith Nakli

Tüm John Cena filmleri

John Cena için yapılan aramalar

John Cena, John Cena biyografi, John Cena hayatı, John Cena özgeçmişi, John Cena hakkında, John Cena doğum yeri, John Cena fotoğraf, John Cena video, John Cena resim, John Cena kimdir?, John Cena kaç yaşında?, John Cena nereli, John Cena memleketi