FB TW PIN NWS
BioRank 8166

Jeffrey J Fox

Doğum tarihi : 21.Temmuz.1945
Jeffrey J Fox kaç yaşında : 79
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : Yazar, İş adamı
Jeffrey J Fox doğum yeri : Champaign, ABD

Jeffrey J Fox Biyografisi

Ceo Olmaya Giden Yol kitabının yazarıdır.

Jeffrey J Fox, 21 Temmuz 1945 tarihinde doğmuştur. Amerika Birleşik Devletleri'nin Connecticut eyaletinin Hartford şehirinde bulunan Trinity College’den mezun olduktan sonra ABD, Boston, Massachusetts'te bulunan Harvard Business School'da MBA yapmıştır. Harvard Business School'da ragbi oynadı. 

Jeffrey J Fox, Fox & Company adında bir pazarlama danışmanlık firması kurucusudur. Jeffrey J Fox, Satış ve Pazarlama Yönetimi dergisi tarafından "Üstün Pazarlamacı " adını almıştır. O birçok uluslararası şirketlerinde üst düzey pazarlama pozisyonlarında ve üst düzey yöneticiler için aranılan konuşmacı olmuştur.

1976 – 1982 yılları arasında Loctite Corporation’da Pazarlama ve Kurumsal Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 1982 yılında kendi firması Fox & Company adında bir pazarlama danışmanlık firması kurdu.

Amerika Birleşik Devletleri'nin en iyi 100 hastanesinden biri olan Saint Francis Hastanesi'nin Yönetim Kurulu'nda görev yaptı.

Jeffrey J Fox, ABD’de New Hampshire eyaletinde yaşamaktadır. ABD’de Avon, Connecticut ofisleri bulunmaktadır. Pazarlama Yönetimi dergisinin "Oustanding Pazarlamacı Ödülü" nün, Amerikan Pazarlama Derneği'nin "Connecticut'ta Üstün Pazarlamacı" ve ülkenin "En İyi Endüstriyel Pazarlamacısı" olarak Ulusal Distribütörler Derneği ödülünün sahibidir.

Jeffrey J Fox, Araştırma - İnceleme - Kuram, Dünya Ekonomisi, İnsan ve Toplum kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Büyük Yağmurcuların Sırları, Ceo Olmaya Giden Yol, Kendi İşinizin Patronu Olun, Nasıl Sert Rekabetçi Olunur, Sihirbaz Satıcı Olmaya Giden Yol olarak sayılabilir.

Jeffrey J Fox, 1968 yılından beri evlidir. 3 çocuğu vardır. ABD dışındaki en sevdiği şehirler: Paris, Floransa, İstanbul, Montreal'dir. Favori küçük kasabaları ise Bellagio (İtalya), Siena (İtalya), Zihuatenejo (Meksika), Mufugano Adası, Bodrum'dur. (Türkiye).

Jeffrey J Fox, en temel yoldan patronların başarı formüllerini ise, şöyle sıralamış;
- şirketler patronun yaptığını yapar
- müşteri gerçek patrondur
- çalışanlara ya çekidüzen verin ya da onları süpürün
- sıradan olmayın, yaratıcı olun
- işe yavaş alın, işten çabuk çıkarın
- disiplini kendiniz sağlayın
- daima herkesi dinleyin
- söylediklerinize dikkat edin
- asla küçümsemeyin, asla hor görmeyin
- arkadaş gibi olun fakat arkadaş olmayın

Kitapları :
2014 - Nasıl Sert Rekabetçi Olunur
2013 - Ceo Olmaya Giden Yol
2012 - Kendi İşinizin Patronu Olun
2009 - Zirvenin Yolu
2007 - Pazarlama Süper Starı Nasıl Olunur?
2006 - Sihirbaz Satıcı Olmaya Giden Yol
2006 - Büyük Yağmurcuların Sırları
2006 - Büyük Patron Olmaya Giden yol
2005 - Özgeçmişinizi Göndermeyin
2004 - Yağmurcu Olmaya Giden Yol


Kaynak:Biyografi.info

Jeffrey J Fox için yapılan aramalar

Jeffrey J Fox, Jeffrey J Fox biyografi, Jeffrey J Fox hayatı, Jeffrey J Fox özgeçmişi, Jeffrey J Fox hakkında, Jeffrey J Fox doğum yeri, Jeffrey J Fox fotoğraf, Jeffrey J Fox video, Jeffrey J Fox resim, Jeffrey J Fox kimdir?, Jeffrey J Fox kaç yaşında?, Jeffrey J Fox nereli, Jeffrey J Fox memleketi