FB TW PIN NWS
BioRank 6011

Jay Baruchel

Doğum tarihi : 09.Nisan.1982
Jay Baruchel kaç yaşında : 42
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Jay Baruchel doğum yeri : Ontario, Kanada

Jay Baruchel Biyografisi

Million Dollar Baby, Knocked Up, Tropic Thunder, She's Out of My League gibi Holywood’un son yıllarda çıkarttığı önemli aksiyon ve komedi filmlerinde rol almış olan Kanada’lı sinema oyuncusu ve seslendirmen. Son olarak Nicholas Cage ile beraber The Sorcerer's Apprentice filminde rol almıştır.
Jonathan Adam Saunders Baruchel ya da Holywood’daki adıyla Jay Baruchel,9 Nisan 1982 tarihinde, Ottawa, Ontario, Kanada’da dünyaya geldi. Antika satıcısı bir baba ve yazar bir annenin oğlu olan Jay, Montreal, Quebec’de, kızkardeşi Taylor ile beraber büyüdü.

Baruchel’in rol aldığı ilk yapımlar, 1996 tarihli T.V. dizisi My Hometown ve 1997-1998 yılları arasında sunuculuğunu yaptığı Çocuklar İçin Popüler Makineler adlı programlar oldu. 1999 yılında Running Home adlı sinema filminde ufak bir rol alarak beyazperdeye macerasına başlayan genç oyuncu, 2000 yılında rol aldığı Oscar’lı müzikal film Almost Famous sayesinde adını duyurmaya başladı.

2002 yılında The Rules of Attraction, 2003 yılında Nemesis Game adlı yapımlarda rol alan genç oyuncu, 2004 yılının en çok ses getiren filmlerinden birisi olan Million Dolar Baby’nin kadrosunda kendisine yer bulmayı başardı. Filmin yönetmeni olan Clint Eastwood, Oscar töreninde yapıtığı konuşmada filme olan katkılarından dolayı Baruchel’a teşekkür etti.

2007 yılında Knocked Up adlı komedi filmi ve aynı kadro ile çekilen Jay and Seth vs. The Apocalypse adlı kısa filmde rol alan Baruchel, 2008 yılının en sevilen absürd komedilerinden birisi olan Tropic Thunder’da Kevin Sandusky karakterini canlandırdı.

2010 yılında How to Train Your Dragon adlı animasyonun seslendirme kadrosunda bulunan başarılı oyuncu, son olarak The Sorcerer's Apprentice adlı filmde Nicholas Cage ve Alfred Molina ile beraber rol aldı. Baruchel’in kesinleşmiş projeleri arasında 2011 yılında vizyona girmesi beklenen Johnny Klutz yer almakta. Genç oyuncu bu yapımda filme adını veren başrol karakterini canlandıracak.

Kaynak:Biyografi.info

Jay Baruchel filmleri

Tüm Jay Baruchel filmleri

Jay Baruchel için yapılan aramalar

Jay Baruchel, Jay Baruchel biyografi, Jay Baruchel hayatı, Jay Baruchel özgeçmişi, Jay Baruchel hakkında, Jay Baruchel doğum yeri, Jay Baruchel fotoğraf, Jay Baruchel video, Jay Baruchel resim, Jay Baruchel kimdir?, Jay Baruchel kaç yaşında?, Jay Baruchel nereli, Jay Baruchel memleketi