FB TW PIN NWS
BioRank 3865

İzzet Yıldızhan

Doğum tarihi : 01.Nisan.1963
İzzet Yıldızhan kaç yaşında : 61
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Meslek : Şarkıcı
İzzet Yıldızhan doğum yeri : Sinek, Çermik, Diyarbakır

İzzet Yıldızhan Biyografisi

İzzet Yıldızhan, 1 Nisan 1963 tarihinde Diyarbakır-Çermik ilçesine bağlı bir Zaza köyü olan Sinek'te doğmuştur. Annesinin ismi Suriye Zelal, babasının ismi Mustafa’dır. 15 çocuklu ailenin en küçükleridir. Babasını bir yaşındayken kaybetti. İlkokulu ikinci sınıftayken bırakmak zorunda kaldı. Sonradan ilk ve ortaokulu dışarıdan bitirdi. Yedi yaşında berber çıraklığı yapmaya başladı. Kan davası yüzünden ayrıldıkları Çermik’ten 10 yaşında 5 abisiyle gittiği Adana’da pamuk işçiliği yaptı.
Ardından 13 yaşındayken çalışma hayatına kebapçı çırağı olarak devam etti, daha sonra kebap ustası oldu. Kan davası yüzünden yine uzaklara giderek bu kez bu mesleğine Ankara'da devam etti. 1980 yılında Ankara’da TRT sanatçılarından Fevzi Atlıoğlu ile tanışarak müzik dersleri almaya başladı. Bir müddet sonra 1981 yılında Ankara Kınalı Pavyon'da sahne almaya başlayan İzzet Yıldızhan, kebapçılığı bırakarak sadece müzik ile devam etti. Daha sonra Ankara'nın neredeyse bütün pavyonlarında devam etmiş, sarhoş masalarına çok şarkı söylemiş. Sonra da Ankara Altındal Aile Gazinosu'nda sahneye çıkmış.

1989 yılında ilk kez geldiği İstanbul’a gelmiş ama umduğunu bulamayınca Ankara'ya geri dönmüş. 1994 yılında Selami Şahin'le tanıştıktan sonra, bu kez dönmemek üzere geldiği İstanbul'a gitmiş.

“İsimsiz asker – sen yoksun” adlı İlk albümünü Selami Şahin’in teklifini kabul ederek yaptı. İkinci albümü “Nerelerdesin” Emrah’ın desteği ile onun firmasından çıkarttı. Üçüncü albümü “Birisi” adı ile çıkardı ve şöhreti yakaladı. Aynı yıl 1998 yılında başrolünü oynadığı “Birisi” adlı dizi ile hayranlarının gönlüne taht kurdu. Yine “Birisi” albümü ile Magazin Gazetecileri Derneği altın objektif ödülünü “yılın sanatçısı” ünvanıyla aldı. Ardından klipler, diziler, polemikler, sataşmalar ve hayli renkli, hayli karışık, hayli iddialı ve kim ne derse desin kendi çapında hayli 'başarılı' bir hayat başlamış.

Gazinocular kralı Fahrettin Aslan’ın teklifi ile İstanbul’da ilk sahne hayatına Büyük Maksim Gazinosu’nda başladı. Muazzez Abacı, Pınar Eliçe, Petek Dinçöz gibi çok değerli sanatçılarla Maksim Gazinolarında başarılı sahne çalışmaları yaptı.

İzzet Yıldızhan, sahne çalışmalarının yanı sıra, kurduğu müzik şirketi ve 2012 yılında İzmir Çankaya'da yaptırdığı 21 katlı 5 yıldızlı “Yıldızhan” oteli ile iş hayatına devam ediyor. 2013 yılında Hilton ile franchising anlaşması imzaladı. Yıldızhan Otel adı "DoubleTree by Hilton" olarak değiştirildi.

26 Aralık 2007 yılından Kasım 2011 ayına kadar Kanal 7 televizyonunda “İzzet Yıldızhan Show” adlı programı sundu.

2013 yılında Show Tv’de Bülent Ersoy'la birlikte bir program başlattılar; ancak, İzzet Yıldızhan programın ikinci haftası ayrıldı.

İzzet Yıldızhan, bugüne kadar hiç evlenmeden aynı anda 3 ayrı kadından 5 çocuğu vardır. Daha sonra biri 2013 yılının ekim ayında bir oğlu ve 2014 yılının başlarında şubatta da ikiz erkek çocukları olmasıyla toplam 8 çocuğu oldu.
1.eşi : 1992 yılından beri beraber olduğu Nilüfer Y.'den olma Veysel Efe (d.2005) ve Mustafa ve Ali Yuşa adında iki oğlu daha var.
2.eşi : Suriye asıllı Gizem İ. Hanım'dan olma Sevgi (d.2005)
3.eşi : manken Ajda Ballıkaya'dan olma Suriye (d.2005)

İzzet Yıldızhan, bir röportajında çocuklarıyla ilgili olarak şunları söylemiştir:

“Üç kadından beş çocuğunuz olduğu doğru mu?
- Evet, hepsi doğru. Sadece o haber daha incitmeden ve belden aşağı tabirler kullanılmadan yapılabilirdi.
- Neyi kast ediyorsunuz?
- Çocuklarımın olduğu doğru...
- Kaç tane var?
- Kaç tane okudunuz?
- Beş tane deniliyor...
- Demek ki onlar o kadarını biliyor. Daha bilmedikleri de çok. Biraz yanlış bilgiler de var.
- Doğrusunu sizden öğrenelim... Evli misiniz şu anda?
- Hayır, hayatımda hiç evlenmedim. Bunu özellikle dipnot olarak yazalım. Bugüne kadar özel yaşadığım hiçbir şeyi de yansıtmadım.
- Ama şu an her şey yansımış durumda...
- Evet, ben bunu da doğal buluyorum, ağlayıp sızlanmıyorum, bunlar benim gerçeğim neticede. Bir magazinciye yakalandığım zaman, hiç telaşlarım olmamıştır. Bilmedikleri çok şey var... Beş tane yazmışlar, belki daha çoktur... Belki üç-beş sene sonra başka şeyler de öğrenirler, ama benim ağzımdan değil. Ben çocuklarımı, özel hayatımı hiçbir zaman kendi sanat hayatımın içine karıştırmadım. Benim çocuklarımın hepsi kolejde okuyor, çok iyi bir babayım.
- Sizinle yaşayan çocuğunuz mu var?
- Hayır, benimle birlikte yaşamaları şart değil, ben onlarla anneleri kadar ilgilenemem. Çocuk annesinin yanında olmalı. Ama her halleri benimle idare ediliyor.
- Evliliğe inanmıyor musunuz?
- Öyle bir kompleksim de, saplantım da yok. Ama evlenemedim, nedense şartlar evlendirtmedi.
- Ama çocuklarınız var, evlenebilirdiniz...
- Olabilir, bir insanın annelik hakkını elinden almamışsam suç mu bu? Benim hayatımda olan bir insan anne olmak istemişse, bu çok güzel ve kutsal bir şey.
- Çocuk sahibi olma kararını verebildiyseniz, evlenme kararını da verebilirdiniz gibi düşündüm...
- Evlenmek sadece bir imza mıdır? Benim çocuk yapmam için belediyeyi şahit mi yapmam lazım? Çocuklarım benim üzerime kayıtlı, anneleri belli.
- Hepsi sizin kütüğünüzde mi?
- Tabii ki benim kütüğümde...
- Üç çocuğunuzu mahkeme kararıyla nüfusunuza aldığınızı okumuştum...
- Medeni Kanun'da değişiklikler olunca, bütün çocuklarımı üzerime aldım.
- Şu anda annelerinden biriyle birlikte misiniz?
- Ben hepsiyle çok iyi görüşüyorum, bir tanesi hariç. Çağdaş ve medeni bir insanım. Çocuklarımın anneleridir, onlara çok saygı duyuyorum, çocuklarımı da çok iyi yetiştiriyorlar. Ama onlarla bir evi paylaşmıyorum.
- Hangisiyle görüşmüyorsunuz?
- Bazı şeyler sıkıntılı, o yüzden kim olduğunu söylemeye gerek yok.

Albümleri :
1994 - İsimsiz asker – sen yoksun
1997 - Nerelerdesin – Sevmişim Seni
1999 - Birisi
2000 - Kıyamam
2001 - Ağlattın Anamı
2002 - Ben Demiştim
2005 - Canımın İçi
2007 – Tokat
2009 - Sen Deli Misin
2013 – Sevgilim

Filmleri :
1998 – Birisi (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

İzzet Yıldızhan için yapılan aramalar

İzzet Yıldızhan, İzzet Yıldızhan biyografi, İzzet Yıldızhan hayatı, İzzet Yıldızhan özgeçmişi, İzzet Yıldızhan hakkında, İzzet Yıldızhan doğum yeri, İzzet Yıldızhan fotoğraf, İzzet Yıldızhan video, İzzet Yıldızhan resim, İzzet Yıldızhan kimdir?, İzzet Yıldızhan kaç yaşında?, İzzet Yıldızhan nereli, İzzet Yıldızhan memleketi , İzzet Yıldızhan albümleri