FB TW PIN NWS
BioRank 5329

Işıl Açıkkar

Doğum tarihi : 08.Temmuz.1984
Işıl Açıkkar kaç yaşında : 40
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : Spiker
Işıl Açıkkar doğum yeri : Karşıya, İzmir

Işıl Açıkkar Biyografisi

Işıl Açıkkar, 8 Temmuz 1984 tarihinde İzmir’in Karşıya ilçesinde doğmuştur. Lise eğitimini Karşıyaka Anadolu İletişim Lisesinde tamamladı. Lise yıllarında Ege Tv ve Yeni Tv’de çalışmalarının ardında lise bitince üniversite eğitimi için İstanbul'a gitti ve İstanbul Bilgi Üniversitesinde önce Radyo-TV ardından Medya ve İletişim Sistemleri Bölümünde eğitim alarak mezun oldu.
Işıl Açıkkar, liseyi Karşıyaka'da okuduğu zamanlarda İzmir'in önemli televizyon kanallarından Ege Tv televizyonunda yapım asistanı olarak çalıştı. O sıralarda daha 15-16 yaşında olmasına rağmen çok erken bir yaşla beraber iş hayatına girmiş oldu. 2 sene Ege Tv televizyonunda farklı alanlarda çalıştı ve aynı yıl TRT spikeri Murat Can Canbay ve ardından Devlet Tiyatrosu sanatçısı Hülya Savaş'tan özel diksiyon dersleri aldı.

Ardından Yeni Asır gazetesine ait olan Yeni Tv televizyonunda çalışmaya başladı. Yeni Tv'de metin yazarı, editör, muhabir ve sunucu olarak çalışan Işıl Açıkkar aynı zamanda çeşitli medya organizasyonlarında koordinatör ve sunuculuk görevleri üstlendi.

Işıl Açıkkar, özellikle Prof Dr. Haluk Şahin'in yönlendirmeleri ile Araştırmacı gazetecilik alanında çalışmalarına hız verdi. Üniversite eğitiminin 3. yılından itibaren eski TRT baş spikerlerinden Emin Baykırkık'dan güzel konuşma dersleri ardından Dr. Gökmen Karadağ'dan haber sunumu üzerine dersler aldı.

Üniversite eğitimi sırasında da aktif olarak çalışmalarda bulunan Işıl Açıkkar Spot Dergisi'ne özel haberler yaptı. Mezun olduktan sonra eğitimine 1 yıl kadar İngiltere-Londra'da devam etti. Londra'da yüksek lisans yapmayı ve mesleğini orada devam ettirmeyi düşünen Açıkkar daha sonra ülkesine ve Türkçeye olan sevgisi nedeniyle özellikle de mesleğini kendi dilinde yapmak amacıyla 2008 Temmuz'unda ani bir kararla Türkiye’ye geri döndü.

Türkiye’ye döndükten kısa bir süre sonra Kanaltürk'te yayınlanan haber programı Neşter'de muhabir olarak çalışmaya başladı. Bugün Haber'in yayın hayatına başlamasıyla da kanalın editör ve spikerliğini yaptı.

İyi derecede İngilizce bilen Işıl Açıkkar, bireysel diksiyon dersleri veriyor.

TV 8'de de çalıştı.

TRT 1 Ana Haber’in sunuculuğunu yapmaktadır.

Kaynak:Biyografi.info

Işıl Açıkkar için yapılan aramalar

Işıl Açıkkar, Işıl Açıkkar biyografi, Işıl Açıkkar hayatı, Işıl Açıkkar özgeçmişi, Işıl Açıkkar hakkında, Işıl Açıkkar doğum yeri, Işıl Açıkkar fotoğraf, Işıl Açıkkar video, Işıl Açıkkar resim, Işıl Açıkkar kimdir?, Işıl Açıkkar kaç yaşında?, Işıl Açıkkar nereli, Işıl Açıkkar memleketi