FB TW PIN NWS
BioRank 6271

İrfan Şahin

Doğum tarihi : 15.Nisan.1963
İrfan Şahin kaç yaşında : 61
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
İrfan Şahin doğum yeri : İzmit

İrfan Şahin Biyografisi

İrfan Şahin, 15 Nisan 1963 tarihinde İzmit’de doğmuştur. İlkokul, ortaokulu İzmit’de okudu. Polis Koleji’nden okul birincisi olarak mezun oldu. Polis Akademisi’ne devam ederken aynı dönemde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ndeki (Mülkiye) eğitimini de tamamladı.
1985 yılında Polis Akademisi’nden mezun olduktan sonra Ankara Emniyet Müdürlüğünde iki yıl Komiser Yrd. rütbesiyle görev yaptı. Ardından bankacılık sektörüne yönelen İrfan Şahin, müfettişlik sınavlarını birincilikle kazanarak bu alandaki kariyerine başarılı bir başlangıç yaptı. Üç yıl Yapı ve Kredi Bankası’nda, daha sonra da İktisat Bankası'nda çalıştı.

1992 yılında Show TV’de çalışmaya başladı. 1996 yılında CINE5’te Genel Müdür Yardımcılığı ve sonrasında Genel Müdür olarak görev yaptı. 1998 yılında bir yıl süreyle bankacılığa geri dönerek Bireysel Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 1999 yılında medya sektörüne geri dönerek CINE5’e Genel Müdür oldu. 2004 yılına kadar CINE5’in yanı sıra Marie Claire dergisi Genel Müdürlüğü gibi pek çok medya ve telekomünikasyon şirketinde yönetim kurulu üyeliği veya başkanlığı gibi görevlerde bulundu.

2004 yılında Doğan Grubu’na geçti ve ANS Yapım Şirketi’nin Genel Müdürü oldu. 2010 yılında Türkiye’nin en büyük medya gruplarından biri olan Doğan TV Holding’in CEO’luğunu üstlendi. Doğan TV Holding çatısı altında pek çok televizyon kanalı (Kanal D, CNN Türk, Dream TV, TV2), radyo (Radyo D, Slow FM), digital platform (D-Smart), yapım şirketi (D-Production, InDhouse), müzik şirketi (DMC), pazarlama şirketi bulunmaktadır.

2005 yılında başrollerinde Songül Öden ve Kıvanç Tatlıtuğ’un oynadığı “Gümüş” adlı dizinin yapımcılığını üstlendi. İrfan Şahin, aynı zamanda Kanal D ekranlarında 2012 yılından beri yayınlanan ve sunuculuğunu İlker Ayrık’ın yaptığı “Ben Bilmem Eşim Bilir” adlı yarışma programının da formatının yaratıcısıdır.

İrfan Şahin, 16 Nisan 2015 tarihinde Doğan TV Holding’in CEO’luğundan ayrılarak 1 yıllığına ABD’ye gitti.

İrfan Şahin, Zehra Şahin ile evlendi. Ali Emir ve Ömer adlarında iki oğlu vardır.

Filmleri ve Dizileri :
Senaryo:
2008 - Gece Gündüz (TV Dizisi)

Yapımcı:
2005 - Gümüş (TV Dizisi)
2005 - Düşler ve Gerçekler (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

İrfan Şahin için yapılan aramalar

İrfan Şahin, İrfan Şahin biyografi, İrfan Şahin hayatı, İrfan Şahin özgeçmişi, İrfan Şahin hakkında, İrfan Şahin doğum yeri, İrfan Şahin fotoğraf, İrfan Şahin video, İrfan Şahin resim, İrfan Şahin kimdir?, İrfan Şahin kaç yaşında?, İrfan Şahin nereli, İrfan Şahin memleketi