FB TW PIN NWS
BioRank 4132

İnci Ertuğrul

Doğum tarihi : ??.??.1970
İnci Ertuğrul kaç yaşında : 54
Kilo & Boy :
Burcu :
İnci Ertuğrul doğum yeri : Akçaabat, Trabzon

İnci Ertuğrul Biyografisi

16 Ocak 2017 tarihinde Fox TV kanalında yayınlanmaya başlayan “Kaybolan Çiçekler” programını sunmaya başladı.

İnci Ertuğrul, 1970 yılında Trabzon Akçaabat’ta öğretmen olan ailesinin kızı olarak doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve liseyi Akçaabat’ta okudu. Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu.

İnci Ertuğrul, TRT’nin açmış olduğu ‘Spikerlik’ sınavıyla mesleğe adım attı. TRT’deki eğitiminin ardından Türkiye’nin ilk özel radyosu olan Radyo Anki’de 3 yıl program sunucusu ve yapımcısı olarak görev aldı. Bu dönemde Jülide Gülizar, Tuna Huş gibi usta isimlerden meslek içi eğitim almaya devam etti. Aynı dönemde TRT GAP’ta çeşitli programlarda sunuculuk yaptı.

1993 yılında TGRT’nin kuruluşuyla birlikte çalışma hayatına İstanbul’da devam eden İnci Ertuğrul 3 ay Londra_Reuters binasından gerçekleştirilen yayınlarda görev aldı. ‘Hayırlı Günler’ adlı sabah canlı yayın kuşağı, ‘Gençlerle’ adlı tartışma programlarının sunumunun yanında radyo programcılığını da sürdürdü. Ardından Haber merkezinde ‘Spiker’ olarak görev alan İnci Ertuğrul pek çok özel yayının da sunuculuğunu gerçekleştirdi. Türkiye Gazetesinde ‘İnci Ertuğrul ve Renkler’ adlı sayfada 4 yıl yazılar yazıp röportajlar yaptı.

İnci Ertuğrul, TGRT’de 3,5 yıl boyunca sosyal konuların ele alındığı ve kayıp insanların arandığı ‘İnci Ertuğrul Sizin Sesiniz’ adlı programın sunuculuğunu yaptı. CİNE 5’de ‘İnci Ertuğrul ile Rengarenk’ adlı kadın kuşağının yayınını gerçekleştirdi.

Çeşitli kanallarda farklı formatta programlar sundu. TRT Haber’de ‘İnci Ertuğrul ile Haber Tadında’ adlı programı sundu.

İnci Ertuğrul, evlidir. Bir kız çocuğu vardır.

İnci Ertuğrul, 16 Ocak 2017 tarihinde Fox TV kanalında yayınlanmaya başlayan “Kaybolan Çiçekler” programını sunmaya başladı.

Kaynak:Biyografi.info

İnci Ertuğrul için yapılan aramalar

İnci Ertuğrul, İnci Ertuğrul biyografi, İnci Ertuğrul hayatı, İnci Ertuğrul özgeçmişi, İnci Ertuğrul hakkında, İnci Ertuğrul doğum yeri, İnci Ertuğrul fotoğraf, İnci Ertuğrul video, İnci Ertuğrul resim, İnci Ertuğrul kimdir?, İnci Ertuğrul kaç yaşında?, İnci Ertuğrul nereli, İnci Ertuğrul memleketi