FB TW PIN NWS
BioRank 3700

İlknur Bozkurt

Doğum tarihi : 16.Mayıs.1971
İlknur Bozkurt kaç yaşında : 53
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
İlknur Bozkurt doğum yeri : Bakırköy, İstanbul

İlknur Bozkurt Biyografisi

Hanımın Çiftliği dizisinin TRT’de yayınlanan eski versiyonunda Güllü rolünü oynayarak tanındı.

İlknur Bozkurt, 16 Mayıs 1971 tarihinde İstanbul, Bakırköy’de doğmuştur. Bakırköy Mustafa Necati İlkokulu, Bakırköy Şekerevler Cumhuriyet Ortaokulu, Bakırköy Lisesinde okudu. Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümünde okurken üçüncü sınıfta iken bırakarak, Yeditepe Üniversitesi Radyo Sinema ve TV bölümünde eğitimine devam edip 2009 yılında mezun oldu.

1986 yılında Barış Manço'nun Osman adlı şarkısına çektiği klip ile oyunculuğa adım attı. 1989 yılında TRT1’de oynayan “Kirli Sarı” adlı dizide televizyon oyunculuğuna başladı.

İlknur Bozkurt Güllü karakterini canlandırdığı, 1990 yılında Orhan Kemal'in romanından uyarlanan ve Ünal Küpeli’nin yönetmenliğini yaptığı “Hanımın Çiftliği” adlı dizide Gülben Ergen, Meral Orhonsay, Fikret Hakan, Bulut Aras, Ümit Yesin, Aydemir Akbaş, Sami Hazinses, Merih Fırat, Ünsal Emre, Efkan Efekan, Erol Taş, Atilla Saral, Suna Selen, Nilüfer Aydan, Tuncer Necmioğlu gibi isimlerle birlikte oynadı.

1990 yılında “Kırmızı Kart Osman” adlı dizide Zehra Alptürk, Nurhan Damcıoğlu ve Cihat Tamer ile birlikte oynadı.

1992 yılında Osman Sınav'ın yönetmenliğini yaptığı “Kapıları Açmak” adlı sinema filminde Mehmet Aslantuğ ile başrolleri paylaştı.

90’lı yıllarda Türkiye'nin Milli mankeni olarak yurtiçi ve yurtdışı pek çok organizasyonda manken olarak görev aldı. 1994 yılında “Zontellektüel Abdullah” adlı TRT dizisinde Necmettin Varlı yönetiminde Yaprak Özdemiroğlu ve Mustafa Avkıran ile başrolleri paylaştı.

1996 yılında TGRT'de Hüzün Çiçeği adlı projede Eşref Kolçak, Erol Taş ve Meral Orhonsay ile başrolleri paylaştı. Aynı yıl yine TGRT'de yayınlanan “Süt Kardeşler” dizisinde ise başrolü Ahmet Uğurlu, Kemal Kuruçay ve Tuluğ Çizgen ile beraber oynadı.

2010 yılında hafta içi her gün 11:00 - 12:30 saatleri arasında Cem TV'de "İyi ki Kadınım" adlı kadın sorunlarını içeren programı hazırlayıp sundu.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2008 - Hak Yolu (TV Filmi)
2004 - Büyük Buluşma (TV Dizisi)
1999 - Sınır (Keje) (Sinema Filmi)
1996 - Süt Kardeşler (Handan) (TV Dizisi)
1996 - Hüzün Çiçeği (Münire) (TV Dizisi)
1995 - Sahte Dünyalar (Aktris Müjgan) (TV Dizisi)
1994 - Zontellektüel Abdullah (Kriptonlu Ayşe) (TV Dizisi)
1994 - Umut Dünyası (TV Dizisi)
1992 - Kapıları Açmak (Zehra) (Sinema Filmi)
1990 - Kırmızı Kart Osman (TV Dizisi)
1990 - Hanımın Çiftliği (Güllü / Serap) (TV Dizisi)
1989 - Kirli Sarı (Cemile) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

İlknur Bozkurt için yapılan aramalar

İlknur Bozkurt, İlknur Bozkurt biyografi, İlknur Bozkurt hayatı, İlknur Bozkurt özgeçmişi, İlknur Bozkurt hakkında, İlknur Bozkurt doğum yeri, İlknur Bozkurt fotoğraf, İlknur Bozkurt video, İlknur Bozkurt resim, İlknur Bozkurt kimdir?, İlknur Bozkurt kaç yaşında?, İlknur Bozkurt nereli, İlknur Bozkurt memleketi