FB TW PIN NWS
BioRank 8706

İbrahim Turhan

Doğum tarihi : ??.??.1968
İbrahim Turhan kaç yaşında : 56
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek :
İbrahim Turhan doğum yeri : İzmir

İbrahim Turhan Biyografisi

1968 yılında İzmir’de doğan Turhan Orta öğrenimini Galatasaray Lisesi’nde 1987 yılında birincilikle tamamladı ve aynı yıl Boğaziçi Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümünü birincilikle kazandı. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Uluslararası Bankacılık yüksek lisansını “Kamu Kesimi Açıklarının Makroekonomik Sonuçları ve Türkiye’de Bankacılık Kesimi Üzerinde Etkileri” konulu tez ile, Bankacılık doktorasını da “Finansal Krizler ve Reel Sektör Üzerindeki Etkileri: Türkiye Örneği” konulu tez ile tamamlayan Turhan, bu dönemde aynı kurumda öğretim elemanı olarak görev yaptı.

Marmara Üniversitesi Rektörlüğü Araştırma Fonu tarafından desteklenen sosyal bilimler mega projesi çerçevesinde resmi olarak davet edildiği Cenevre Üniversitesi Institut Européen (IEUG) ve Loughborough Üniversitesi Banking Centre bünyesinde araştırmacı olarak bulundu.

01 Nisan 2004 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Banka Meclisi üyeliğine, 07 Haziran 2006 tarihinde Para Politikası Kurulu üyeliğine seçilen Turhan, 8 Mayıs 2008 tarihinde Başkan (Guvernör) Yardımcısı olarak atanmıştır. Turhan, Kiel Enstitüsü bünyesinde faaliyet gösteren Küresel Ekonomi Sempozyumu'nun Liderler Grubu ve Danışma Kurulu üyesidirDr. M. İbrahim Turhan, ayrıca London School of Economics and Political Sciences (LSE) Avrupa Enstitüsü bünyesinde kurulan Çağdaş Türk Çalışmaları Kürsüsünde TCMB adına danışma kurulu ve İstanbul Şehir Üniversitesi'nde Mütevelli Heyeti üyeliğini sürdürüyor.

Kaynak:Biyografi.info

İbrahim Turhan için yapılan aramalar

İbrahim Turhan, İbrahim Turhan biyografi, İbrahim Turhan hayatı, İbrahim Turhan özgeçmişi, İbrahim Turhan hakkında, İbrahim Turhan doğum yeri, İbrahim Turhan fotoğraf, İbrahim Turhan video, İbrahim Turhan resim, İbrahim Turhan kimdir?, İbrahim Turhan kaç yaşında?, İbrahim Turhan nereli, İbrahim Turhan memleketi