FB TW PIN NWS
BioRank 3311

İbrahim Çolak

Doğum tarihi : 07.Ocak.1995
İbrahim Çolak kaç yaşında : 29
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : Sporcu
İbrahim Çolak doğum yeri : Konak, İzmir

İbrahim Çolak Biyografisi

Sporcu, Jimnastikçi. p> İbrahim Çolak, 2019 Dünya Artistik Jimnastik Şampiyonası'nda halka branşında altın madalya kazandı.

İbrahim Çolak, 7 Ocak 1995 tarihinde Konak, İzmir’de doğmuştur. 5 yaşında iken eski bir jimnastikçi olan amcası Erkan Çolak'ın sayesinde jimnastik sporuna başladı. Anne ve babası ise maraton koşucusudur.

Artistik jimnastik sporcusu olan İbrahim Çolak, Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü mezunu ve İzmir'deki Şavkar Jimnastik Spor Kulübü'nün aktif sporcusudur.

24 Şubat 2017 tarihinde Avustralya’nın Melbourne kentinde yapılan Artistik Jimnastik Dünya Şampiyonası'nda halka aletinde bronz madalya kazandı. Bu şampiyonada 165 cm boyunda olan İbrahim Çolak, kendine has yaptığı hareketi Uluslararası Jimnastik Federasyonu (FIG) tarafından "“The Çolak” ismiyle literatüre geçirildi.

The Çolak hareketi.

Mayıs 2017 tarihinde 4. İslami Dayanışma Oyunları kapsamında Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen yarışlarda artistik cimnastik branşında takım olarak altın madalya kazandı.

2018 yılında İskoçya'da yapılan Avrupa Artistik jimnastik Şampiyonası'nda gümüş madalya kazandı.

İbrahim Çolak, 2019 Dünya Artistik Jimnastik Şampiyonası'nda halka branşında altın madalya kazandı. 14 Ekim 2019 tarihinde Almanya'nın Stuttgart kentinde gerçekleştirilen Artistik Jimnastik Dünya Şampiyonası'nda, 14.933'lük derecesiyle şampiyon olarak jimnastikte büyüklerde altın madalya kazanan ilk Türk sporcu olarak tarihe geçti. Ona dünya şampiyonluğu getiren o 50 saniye için 19 yıl çalıştı.

Bu derecesi ile 2020 yılında Japonya’nın başkenti Tokyo'da düzenlenecek Olimpiyatlara katılma hakkı elde etti.

Kaynak:Biyografi.info

İbrahim Çolak videoları

Tüm İbrahim Çolak videoları

İbrahim Çolak için yapılan aramalar

İbrahim Çolak, İbrahim Çolak biyografi, İbrahim Çolak hayatı, İbrahim Çolak özgeçmişi, İbrahim Çolak hakkında, İbrahim Çolak doğum yeri, İbrahim Çolak fotoğraf, İbrahim Çolak video, İbrahim Çolak resim, İbrahim Çolak kimdir?, İbrahim Çolak kaç yaşında?, İbrahim Çolak nereli, İbrahim Çolak memleketi