FB TW PIN NWS
BioRank 1514

Hüseyin Hakkı Kahveci

Doğum tarihi : 19.Kasım.1972
Hüseyin Hakkı Kahveci kaç yaşında : 52
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Yazar, Gazeteci
Hüseyin Hakkı Kahveci doğum yeri : Bakırköy, İstanbul

Hüseyin Hakkı Kahveci Biyografisi

Hüseyin Hakkı Kahveci, 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul, Bakırköy’de memur bir ailenin çocuğu olarak doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. 1989 yılında devlet burslu öğrencisi olarak PakistanKaraçi üniversitesinde Sind Medical College de Tıp eğimine başlamış ve 1996 yılında Tıp eğitimi sonrasında ABD- Kaliforniya Eyaleti CSU business college’da İşletme eğitimi almış olup 2001 yılında Master derecesi ile mezun olmuştur. Doktora çalışmaları Stratejik ve uluslararası ilişkiler üzerine devam etmektedir.
Öğrencilik yıllarından itibaren profesyonel yönetici olarak sırasıyla Karaduman Dış Tic. A.Ş Genel Müd. Yard, Diana Tatil Köyü Genel Müdürlüğü, Far Travel, Rustikal Travel, The Exquisite Group A gurubu seyehat acentelerinde Genel Müdür olarak görev yaptı. Sonrasında Belant Deluxe Hotel **** ,Anatolia Beach Hotel Kemer ****, Özkaymak Holding Alaaddin Otel *****,Jasmine group Antemis Otel **** işletmelerinde Gurup otel Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Airport Tv ekranlarında otuz beş bölüm yetmiş saat olarak yayınlanan Turizme Dair Tv proğramını hazırlayıp sundu. Ulusal yayın ağına dahil Anayurt gazetesi, Dünya gazetesi ve Yeniçağ medya gurubu Gün boyu gazetelerinde köşe yazarı olarak toplam bin beş yüz köşe yazısı yayınlandı.

Azerbaycan’da Agsaray Deluxe Hotel & SPA *****, Naturland Altıağaç Tatil köyü ve Imperial Mount Resort otellerinden oluşan otellerin hizmete açılması ve yönetilmesinde CEO olarak görev aldı. Uluslarası profesyonel Türk Ceo’lar listesinde yerini almıştır.

2006 yılı WRC Rally of Kemer (Dünya Ralli Şampiyonası) Organizasyonunda Head Quarter iki, 2009 yılı Dubai-Lübnan ortak yapımı Survivor organizasyonu Head Quarter bir, 2015 yılı First European Games – Azerbaijan Organizasyonu, Mingeçevir kürek yarışları, Otel operasyonlarını bizzat yönetmiştir.

2013 yılı Turizm endüstrisi profesyonel yönetici ödülü ve Yurtdışı Yatedo top 100 profesyonel ödüllerinin yanında Tüketici akademisi ödülü, Yılın Tv Turizm program ödüllerini çalışma hayatı yıllarında aldı.

Ulusal medyada otuz dokuz köşe yazısı ile Türkiye gündemini yarattı. Turizme Yön Verenler konferansları ile on iki üniversitede konferanslar verdi. Tur-Yön konferansları onursal başkanlığına halen devam etmektedir.

2006 ve 2010 yıllarında hazırlamış olduğu iki adet Terör ve Turizm raporu halen güncelliğini korumakta olup Terör ve Turizm üzerine kayıtlara geçmiş akademik başka rapor bulunmamaktadır. Terör ve Turizm raporları Türk üniversitelerinde bu alanda Doktora tezlerine (Üç adet) konu olmuş; Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan tez makalelerinde kaynak olarak atıfta bulunulmuştur.

Çalışma hayatı süresi içerisinde gazetecilik ve köşe yazarlığını hiç bırakmadı. Politik Strateji ve ekonomi üzerine köşe yazarlığına K 2 Medya gurubunda parlamentohaber. com ve habercilerkahvesi.com genel yayın yönetmeni olarak devam etmektedir.

Ansav (Anadolu Stratejik Araştırmalar Vakfı ) yönetim kurulu üyesi olup politika ekseni strateji araştırmaları merkezi başkanlığı görevlerine halen devam etmektedir.

Politik Strateji, İstihbarat analiz alanında, Araştırmacı Gazetecilik üzerine ulusal bazda yayınlanmış beş adet kitabın yazarıdır. Bu kitaplar sırasıyla “ Yüzyılın hilesi sandıktaki hülle (2014), Yeşil Hücreler (2014) , Rabıta Uğur Mumcu`dan sonra (2017) ,Atatürk`ün yasaklanan kitabı (2017) ve Yahuda - Atatürk ve Cumhuriyete Kuşatma (2018)“ kitaplarının yazarıdır.

Genel yayın yönetmenliğini yaptığı ATAM TV internet kanalında haftada bir "Ufuk Ötesi" adlı proğramı hazırlayarak sunmakta olup; Yazmış olduğu kitapların orjinal baskıları ABD üniversitelerinde yardımcı ders kitabı olarak kullanılmaktadır. Kitapları master, doktora tezleri nde kaynak kitap olarak ABD üniversite kütüphanelerinde resmi olarak yer almaktadır.

Kitap yazarlığına devam eden Hüseyin Hakkı Kahveci 2017 yılının çok okunan kitapları listesinde üst sıralarda yerini almıştır.

Çok iyi derecede İngilizce, İyi derecede Urduca, İyi derecede Azeri Türkçesi, Orta derece Arapça ve Rusça bilmektedir.

Türk televizyonlarında dört yüz saate yakın Politik strateji konusunda canlı yayın konuğu olmuştur. Partisiz Atatürkçülük ve ATA TÜRKÇÜLÜK siyasetinin doktriner yazarı ve ideoloğudur.

Youtube üzerinden ATAM TV – Ufuk Ötesi proğramını haftada üç gün hazırlayarak sunmaktadır. Birçok ulusal tv kanalında konuk olarak analizlerine devam etmektedir.

FIJ (Federation International Journalist) Uluslararası Gazeteciler Federasyonu – Uluslararası Profesyonel Gazeteci Basın kartı ;

Hüseyin Hakkı Kahveci, European News Agency ( Avrupa Haber Ajansı ) Büyükelçi ünvanlı International Passport of the Press ( Uluslararası Basın Pasaportu) sahibi olup ;
Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ,Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu, TÜRSAB (Türkiye Seyehat Acenteleri Birliği), Antalya Ticaret odası üyesi olup Serbest (Freelance) gazeteciliğe ulusal ve uluslararası alanda devam etmektedir.

Kitapları :
2022 - Asil Kan - Ataturk'ün Gizlenen Kutsal Vasiyeti
2021 - Altıncı Neslin Son Savaşı - Uyanış
2021 - Atatürk ve Cumhuriyete Kuşatma
2020 - Atatürk'ün Katilleri
2019 - Atatürk'ten Son Emir: Kod 9/19
2019 - Trafodaki Kedi Sandıktaki Hile
2018 - Mühürlü Vagon
2018 - Yahuda - Atatürk ve Cumhuriyete Kuşatma
2017 - Atatürk’ün Yasaklanan Kitabı Yahudi Casus Suzy Liberman'ın Anıları
2017 - Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra
2014 - Yüzyılın Hilesi Sandıktaki Hülle
2014 - Yeşil Hücreler


Kaynak:Biyografi.info

Hüseyin Hakkı Kahveci videoları

Tüm Hüseyin Hakkı Kahveci videoları

Hüseyin Hakkı Kahveci kitapları

 • Yeşil Hücreler Yeşil Hücreler

  Yarın tarihi : 2014-11-01


  Yayınevi : TOGAN YAYINCILIK


  Siyaset » Araştırma-İnceleme

 • Yüzyılın Hilesi Sandıktaki Hülle Yüzyılın Hilesi Sandıktaki Hülle

  Yarın tarihi : 2014-07-18


  Yayınevi : TOGAN YAYINCILIK


  Siyaset » Siyasal Hayat (Türkiye)
  Siyaset » Araştırma-İnceleme

Tüm Hüseyin Hakkı Kahveci kitapları

Hüseyin Hakkı Kahveci için yapılan aramalar

Hüseyin Hakkı Kahveci, Hüseyin Hakkı Kahveci biyografi, Hüseyin Hakkı Kahveci hayatı, Hüseyin Hakkı Kahveci özgeçmişi, Hüseyin Hakkı Kahveci hakkında, Hüseyin Hakkı Kahveci doğum yeri, Hüseyin Hakkı Kahveci fotoğraf, Hüseyin Hakkı Kahveci video, Hüseyin Hakkı Kahveci resim, Hüseyin Hakkı Kahveci kimdir?, Hüseyin Hakkı Kahveci kaç yaşında?, Hüseyin Hakkı Kahveci nereli, Hüseyin Hakkı Kahveci memleketi