FB TW PIN NWS
BioRank 1679

Hüseyin Baş

Doğum tarihi : ??.??.1991
Hüseyin Baş kaç yaşında : 33
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Avukat, Siyasetçi
Hüseyin Baş doğum yeri : Trabzon

Hüseyin Baş Biyografisi

23 Nisan 2020 tarihinde Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı seçildi.

Hüseyin Baş, 1991 yılında Trabzon'da doğmuştur. Babası BTP Genel Başkanı merhum Haydar Baş, annesi ise Ayşe Baş’dır. İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2014 yılında mezun oldu. Hüseyin Baş’ın; Hayri Baş, Mehmet Emin Baş, Melek Baş, Ahmet Hamza Baş, Osman Baş ve Hasan Baş isimlerinde altı kardeşi vardır.

Daha önce Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Hüseyin Baş, Prof. Dr. Haydar Baş ile yurtiçinde çok sayıda önemli etkinliğe katıldı ve Genel Başkan'ın konuşmalarını vatandaşlara hitaben okudu.

Hüseyin Baş, 2 Eylül 2014 tarihinde Betül Birinci ile İstanbul’da evlendi.

Bağımsız Türkiye Partisi, Genel Başkanı olan babası Haydar Baş, Trabzon’daki Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 14 Nisan 2020 tarihinde 'kovid-19' teşhisiyle tedavi gördüğü Yoğun bakım servisinde hayatını kaybetti.

Bağımsız Türkiye Partisi, 23 Nisan 2020 tarihinde 130 kişiden oluşan Merkez Yönetim Kurulu’nun (MYK) telekonferans yöntemi ile toplanması sonrasında, BTP Genel Başkanlığına Haydar Baş’ın oğlu Hüseyin Baş seçildi.

Kaynak:Biyografi.info

Hüseyin Baş videoları

Tüm Hüseyin Baş videoları

Hüseyin Baş için yapılan aramalar

Hüseyin Baş, Hüseyin Baş biyografi, Hüseyin Baş hayatı, Hüseyin Baş özgeçmişi, Hüseyin Baş hakkında, Hüseyin Baş doğum yeri, Hüseyin Baş fotoğraf, Hüseyin Baş video, Hüseyin Baş resim, Hüseyin Baş kimdir?, Hüseyin Baş kaç yaşında?, Hüseyin Baş nereli, Hüseyin Baş memleketi