FB TW PIN NWS
BioRank 1244

Hülya Hökenek

Doğum tarihi : ??.??.1978
Hülya Hökenek kaç yaşında : 46
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Spiker
Hülya Hökenek doğum yeri : Cizre, Şırnak

Hülya Hökenek Biyografisi

Hülya Hökenek Habertürk TV’de “Enine Boyuna” programının moderatörlüğünü yapmaktadır.

Hülya Hökenek, 1978 yılında Şırnak Cizre’de dünyaya geldi. Abisi Faruk Hökenek Kalp cerrahı, ablası Aysun Hökenek ise eczacıdır. Eğitim hayatına Cizre’de başladı. Liseden mezun olduktan sonra üniversite sınavlarını kazanarak İstanbul’a geldi. Burada İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema ve Televizyon Bölümünü kazandı. Üniversitenin ilk yıllarında gazeteci ve televizyoncu Fatih Altaylı ile tanışması kariyeri şekillenmeye başladı. Akademi İstanbul’da eğitim aldı.

Hülya Hökenek, üniversiteden mezun olduktan sonra Fatih Altaylı’nın yanında Kanal D’de çalışma hayatına başlayarak Teke Tek programında muhabirlik yapmıştır. Hülya Hökenek kariyer hayatında Güneydoğuya giderek burada çok özel röportajlar yaptı. Fatih Altaylı ile beraber 1997 yılında Beyrut’ta giden Hülya Hökenek, Abdullah Öcalan yakalanmadan önce son röportajı yaptılar, daha sonra Erbil’de Mesut Barzani ile de röportaj yaptı. Kariyer durağı daha sonra BRT televizyon kanalı oldu. BRT'de özel dosya haberciliği bölümünde çalıştı. Ancak kanalın yayın hayatına 2001 yılında son vermesi ile hayatında yeni bir sayfa açıldı.

Ardından Londra’da giderek 3 yıla yakın dil eğitimi aldı. Aynı zamanda London Institute’de Fast Track Journalism eğitim aldı. Türkiye’ye döndükten sonra Kanal 7’de haber sunmaya başladı. 3 yıla yakın Kanal 7’de çalıştı.

Daha sonra KanalTürk televizyonunda Ana Haber Bülteni’ni sunmaya başladı. Kanal Türk’te 8 ay kadar Ana Haber Bülteni sunduktan sonra TRT’ye geçen Hülya Hökenek, TRT Haber televizyon kanalında haber sunmaya başladı. 7 yıl boyunda TRT Haber kanalında haber spikerliği ve programcılığı yaptı.

2018 yılında Habertürk TV ekranlarında görev almaya başladı. Hülya Hökenek, Habertürk'te hafta için her gün saat 12:00'da Gün Ortası ve Cumartesi akşamları saat 21:00'da Enine Boyuna programıyla izleyici karşısına çıkıyor.

Taraftar olarak Beşiktaşlı olan Hülya Hökenek, kişisel becerileri arasında Bilardo ve Satranç yer alırken aynı zamanda müzik ile de ilgilenmektedir.

Hülya Hökenek, 24 Eylül 2018 tarihinde film yapımcısı Kamer İncedursun ile evlendi.

Sunduğu Programlar :
Habertürk TV – Gündem
Habertürk TV – Gün Ortası
Habertürk TV – Enine Boyuna

Çalıştığı TV kanalları:
Habertürk Tv
TRT Haber TV
KanalTürk TV
Kanal 7 TV
BRT TV
Kanal D TV


Kaynak:Biyografi.info

Hülya Hökenek için yapılan aramalar

Hülya Hökenek, Hülya Hökenek biyografi, Hülya Hökenek hayatı, Hülya Hökenek özgeçmişi, Hülya Hökenek hakkında, Hülya Hökenek doğum yeri, Hülya Hökenek fotoğraf, Hülya Hökenek video, Hülya Hökenek resim, Hülya Hökenek kimdir?, Hülya Hökenek kaç yaşında?, Hülya Hökenek nereli, Hülya Hökenek memleketi