FB TW PIN NWS
BioRank 8628

Holly Valance

Doğum tarihi : 11.Mayıs.1983
Holly Valance kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Holly Valance doğum yeri : Yeni Zelanda

Holly Valance Biyografisi

Pop şarkıcısı ve dizi oyuncusu.
11 Mayıs 1983 günü ailesinin üçüncü kız çocuğu olan Holly, Yeni Zelanda'da dünyaya geldi. Gerçek adı Holly Rachel Vukadinovic olan Holly Valance, ailesi ve iki kız kardeşi (Coco ve Olympia) ile birlikte genç yaşta Avustralya'nın Brighton kentine taşındı.

Babası Yugoslavya doğumlu model Ryko, annesi Southampton, İngiltere doğumlu model Rachel idi. Annesi Rachel, Avustralya'ya taşındıkdan sonra Avustralya'nın önde gelen top modellerinden biri oldu.

Gençlik yıllarında, ilgisini çekmeye başladığından fotomodel olmak istedi. Annesinin model olması, bu arzusunu gerçekleştirmek için ona bir çok avantaj sağlıyordu. Sonunda Rachel'ın ismiyle ve ajans bağlantıları sayesinde Kmart katologları ve afişleri için kamera karşısına çıktığında henüz 14 yaşındaydı.

Sene 1999'da ajansına, Avustralya'nın uzun süredir yayınlanan dizilerinden biri olan "Neighbours" ("Komşular") için oyuncu arandığı telefonu geldiğinde Holly 16 yaşındaydı. Ajansı Holly'nin rol için mükemmel bir seçim olacağını düşünmekteydi. Bir kaç telefon görüşmesinden sonra Holly seçmelere gönderildi ve Scully rolüne seçildi.

Aldığı rolle birlikte çok çalışmaya başladı. Kısa bir süre sonra dizi için fedakârlık yapması gerektiğine karar veren Holly 11. sınıfta okulu bıraktı. Okulu bırakmasıyla ağırlık verdiği oyunculuk kariyeri hızla yükseldi ve 3 yıl boyunca adından sıkca söz ettirdi.

Belli bir süre düzenli şekilde oyunculuğa devam eden Holly, 2002 de kontratını yenilememe kararı aldı. 13 yaşından beri ara ara çalıştığı ve en büyük isteği olan şarkıcılık kariyerine başlamak istiyordu.

ilk single'ı "Kiss Kiss"in sözleri ve müziği Tarkan'ın hit şarkısı "Şımarık"dan alındıydı. Şarkı çok kısa sürede hit oldu. İngiltere, Avusturya listelerinde 1. sıraya kadar yükselen şarkı (Nisan-Mayıs 2002) diğer bir çok avrupa ülkesindede zirveyi zorlamayı başardı. Holly Valance'ın bu kadar çabuk ilgi odağı olmasının bir sebebide cesur sahnelerin yer aldığı klip idi. "Kiss Kiss"in klibinde çıplak olarak dans ediyor ancak dans sahneleri ışıklar ile kapatılıyordu.

Holly'nin ikinci single'ı "Down Boy" aynı sene müzik marketlerde idi. "Down Boy", ilk single'ı "Kiss Kiss" kadar başarılı olamamış olsada ingiltere listelerinde 2., Avusturya listelerinde 3. sıraya kadar çıkmayı başardı. "Down Boy"u aynı sene "Naughty Girl" single'ı takip etti. Son single'ından hemen sonra içinde "Down Boy", "Kiss Kiss" ve "Naughty Girl"de olmak üzere 15 şarkı bulunan "Footprints" ("Ayak İzleri") albümü 2002 bitmeden single'larının yanında yerini aldı.

Gene aynı sene İngiltere'nin ünlü dergilerinden GQ tarafından "Woman of the Year" ("Yılın Kadını") ödülüne layık görüldü.

Takvimler 2003'ü gösterdiğinde "State Of Mind" albümü piyasadaydı. Gene aynı sene albüm'e adınıda veren "State Of Mind", 12 şarkı ile müzik marketlerde yerini aldı. Single'ın İngiltere listelerinde 8, Avusturya listelerinde 14. sıraya kadar yükselmesine karşın albüm iki ülkedede listelere giremedi.

Kaynak:Biyografi.info

Holly Valance için yapılan aramalar

Holly Valance, Holly Valance biyografi, Holly Valance hayatı, Holly Valance özgeçmişi, Holly Valance hakkında, Holly Valance doğum yeri, Holly Valance fotoğraf, Holly Valance video, Holly Valance resim, Holly Valance kimdir?, Holly Valance kaç yaşında?, Holly Valance nereli, Holly Valance memleketi