FB TW PIN NWS
BioRank 6135

Hilmi Türkmen

Doğum tarihi : ??.??.1973
Hilmi Türkmen kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Siyasetçi, Avukat
Hilmi Türkmen doğum yeri : Şalpazarı, Trabzon

Hilmi Türkmen Biyografisi

AK Parti Üsküdar Belediye Başkanı

Hilmi Türkmen, 1973 yılında Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde doğmuştur. Babası Hacı Mustafa Türkmen’dir. İlköğrenimini ve hafızlığını Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde, liseyi Vakfıkebir İmam Hatip Lisesi’nde, yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı.

Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra 1996 yılında serbest avukat olarak Üsküdar’da mesleğe başladı.

Hilmi Türkmen, Klasik Türk Sanatları Vakfı kuruculuğu ve mütevelli heyeti üyeliği, Hukukcular Derneği yönetim kurulu üyeliği gibi üyelikleri oldu.

Siyasete aktif olarak 1992 yılında Refah Partisi Üsküdar Gençlik Kollarında başladı. Fazilet Partisinde Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

AK Parti’nin kuruluş süreci ile birlikte Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2002 Genel ve 2004 Yerel Seçimlerinde AK Parti Üsküdar İlçe SKM (Seçim Koordinasyon Merkezi) Başkanlığı yaptı. 2003–2004 yıllarında ise AK Parti Üsküdar İlçe Teşkilat Başkanlığı görevini üstlendi.

2004 yılında Yerel Seçimlerinden sonra Üsküdar Belediye Başkan Yardımcılığı ve İBB Meclis Üyeliği yaptı.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Üsküdar Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.

Hilmi Türkmen, Zühre hanım ile evli ve iki kız, iki erkek çocuk babasıdır. 14 Eylül 2014 tarihinde oğlu Yusuf Türkmen evlendi. Damadın şahitliğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaparken nikâhını babası kıydı. Çiftin diğer nikah şahitliğini ise Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Salih Murati ve Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii İmamı Mustafa Demirkan yaptı.

Kaynak:Biyografi.info

Hilmi Türkmen için yapılan aramalar

Hilmi Türkmen, Hilmi Türkmen biyografi, Hilmi Türkmen hayatı, Hilmi Türkmen özgeçmişi, Hilmi Türkmen hakkında, Hilmi Türkmen doğum yeri, Hilmi Türkmen fotoğraf, Hilmi Türkmen video, Hilmi Türkmen resim, Hilmi Türkmen kimdir?, Hilmi Türkmen kaç yaşında?, Hilmi Türkmen nereli, Hilmi Türkmen memleketi