FB TW PIN NWS
BioRank 8392

Hamza Dürgen

Doğum tarihi : 16.Ocak.1968
Hamza Dürgen kaç yaşında : 55
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : Asker
Hamza Dürgen doğum yeri : Erdemli, Mersin

Hamza Dürgen Biyografisi

30 Kasım 2017 tarihinde Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği'nin (TEMAD) genel başkanı seçildi

Hamza Dürgen, 16 Ocak 1968'de Mersin, Erdemli'de doğdu. Kore gazisi olan babasının adı Ahmet, annesinin adı Müslüme'dir.

Hava Teknik Okullar Komutanlığında başladığı eğitimine, Tuzla Piyade Okulunda devam ederek 1987 yılında Astsubay olarak mezun oldu. Kalite Yönetimi ve Kalite Güvencesi Standartları Temel Eğitimi aldı. Lisans Eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünde, Yüksek lisansını Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamladı.

Kütahya'da Hava Er Eğitim Tugayı, Diyarbakır'da 8. Ana Jet Üs K.lığı, Ankara'da TBMM Mhf. ve Tör. Tb. K.lığında görev yaptı. Meslek hayatında çok sayıda Başarı, Takdir ve Ödüller aldı. Üstün başarı Kıdemine de sahip olan Hamza DÜRGEN TBMM Tören ve Muhafız Tabur Komutanlığındaki Tabur Gazinosu Komutanı görevinden kendi isteğiyle 2009 yılında emekli oldu.

12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde, Ankara 1. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı oldu.

Ankara'da bir şirketin yönetiminde görevli olup ayrıca Ankara'da bir Kooperatifin Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı da yürüten Hamza Dürgen, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD)'ın geliştirilmesi ve toplumla ilişkileri alanlarında çalışmalarını yürütmektedir.

İngilizce bilen Hamza Dürgen, Beyhan Dürgen ile evli ve Ataberk Dürgen ve Atakan Dürgen adlarında 2 oğlu vardır.

Hamza Dürgen, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği'nin (TEMAD) 30 Kasım 2017 tarihinde Ankara Büyük Anadolu Oteli'nde gerçekleşen 15. Olağan Genel Kurul seçimlerinde, yeni genel başkan seçildi.

500 delegenin 294'ünün oyunu alan Hamza Dürgen, 1984'te kurulan TEMAD'a, üç yıl süreyle başkanlık yapacak. Seçimin diğer adaylardan Siracettin Eldem 146, Yüksel Binici 34, Sami İnan ise 16 oy aldı.

5 Aralık 2021 tarihinde yapılan TEMAD 16. Büyük Genel Kurulunda başkan olarak yeniden Hamza Dürgen seçildi.

ÜYESİ OLDUĞU SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği
Türkiye Muharip Gaziler Derneği
Türkiye Emekliler Derneği

https://www.hamzadurgen.com/ozgecmis.html

Kaynak:Biyografi.info

Hamza Dürgen için yapılan aramalar

Hamza Dürgen, Hamza Dürgen biyografi, Hamza Dürgen hayatı, Hamza Dürgen özgeçmişi, Hamza Dürgen hakkında, Hamza Dürgen doğum yeri, Hamza Dürgen fotoğraf, Hamza Dürgen video, Hamza Dürgen resim, Hamza Dürgen kimdir?, Hamza Dürgen kaç yaşında?, Hamza Dürgen nereli, Hamza Dürgen memleketi