FB TW PIN NWS
BioRank 56

Haktan Akdoğan

Doğum tarihi : ??.??.1965
Haktan Akdoğan kaç yaşında : 59
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek :
Haktan Akdoğan doğum yeri : İzmir

Haktan Akdoğan Biyografisi

Araştırmacı, ufolog

Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanıdır. Türkiye'de UFO ve dünya dışı varlıklar dendiğinde akla gelen ilk isimdir.

Haktan Akdoğan, 1965 yılında İzmir’de doğmuştur. Bilinmeyene olan merakı çocuk yaşlarda seyrettiği “Uzay Yolu” dizisiyle başlayan Haktan Akdoğan,1985 yılında ABD'de New York’a üniversite eğitimi için gittiğinde; tanımlanamayan uçan cisimler olarak bilinen UFO'lar ile ilgili birçok gizli vaka ve belge olduğunu öğrendi. 1996 yılına kadar ABD'de 11 yıl yaşadı.

1996 yılında Türkiye'ye döndüğünde Star TV, Kanal 6 ve Flash TV kanallarında yayınlanan UFO Gerçeği isimli 52 bölüm olarak çekilen belgesel içerikli programı hazırlayıp sundu.

Haktan Akdoğan, Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanıdır. Uluslararası Uzay - UFO ve Paranormal Kongreler Birliği Avrupa Direktörlüğü görevi de yapan Haktan Akdoğan, aynı zamanda 4. Uluslararası UFO Müzesi Kurucusudur.

18 Ocak 2001 tarihinde Türkiye'de bir ilk, Dünyada 4. olan İstanbul Uluslararası UFO Müzesi'ni kurdu. 2011 yılı başlarından itibaren müzeyi mobil hale getirerek önceleri İstanbul’daki bir çok AVM.lerde sergilemiş, yaz mevsimlerinde de Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi genelindeki illerde de turlarına devam etmiştir.

Dünyanın birçok yerinde dünya dışı yaşam üzerine düzenlenen uluslararası kongrelerde konuşmacı olarak davet edilip katıldı.

www.siriusufo.org web sitesinden daha geniş bilgi edinebilirsiniz.

Kaynak:Biyografi.info

Haktan Akdoğan için yapılan aramalar

Haktan Akdoğan, Haktan Akdoğan biyografi, Haktan Akdoğan hayatı, Haktan Akdoğan özgeçmişi, Haktan Akdoğan hakkında, Haktan Akdoğan doğum yeri, Haktan Akdoğan fotoğraf, Haktan Akdoğan video, Haktan Akdoğan resim, Haktan Akdoğan kimdir?, Haktan Akdoğan kaç yaşında?, Haktan Akdoğan nereli, Haktan Akdoğan memleketi