FB TW PIN NWS
BioRank 8934

Hakan Canduran

Doğum tarihi : ??.??.1966
Hakan Canduran kaç yaşında : 58
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Avukat
Hakan Canduran doğum yeri : Ankara

Hakan Canduran Biyografisi

Ankara Barosunun başkanı

Hakan Canduran, 1966 yılında Ankara’da doğmuştur. Bursa Anadolu Lisesinden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1990 yılında bitirdi. Stajını ve askerlik hizmetini bitirdikten sonra 1992 yılından beri Ankara Barosu’na kayıtlı olarak Avukatlık yapmaktadır.

2001-2002 yılları arasında Ankara Barosu Staj Kurulu üyeliği ve Staj Gözetmenliği yaptı. 2002-2004 yılları arasında Ankara Barosu Yönetim Kurulu üyesi ve bu süre zarfında Ankara Barosu Genel Sekreterliği yaptı.

2002 yılında Ankara Barosu tarafından düzenlenen “etkili İletişim” seminerine katıldı. 2003 yılında Türk Standartları Enstitüsü’ nün “Kuruluş İçi Kalite Tetkikleri” ve “TS-En-ISO 9000-2000 kalite yönetim sistemi temel eğitimi ve kalite sistem dokümantasyonu” sertifikalı eğitim programlarına katıldı.

2002-2004 yılları arası Ankara Barosu Genel Sekreterliği esnasında Avrupa Baroları ve European Bars Federatıon tarafından düzenlenen toplantılara katıldı.

2004 yılında Ankara Barosunca düzenlenen “Sözleşme Dışı Sorumluluk” konulu 20 hafta süreli ve sertifikalı eğitim programına katıldı.

2004 – 2008 yılları “Kopaonik School of Natural Law” isimli hukuk kuruluşunun düzenlediği konferanslara çağrılı konuk ve sunumcu olarak katıldı.

2005 yılında “Jurıst Assocıatıon of Serbia” tarafından Karadağ’da ve Bosna ve Hersek’de ”lawyer’s assocıatıon” tarafından düzenlenen konferanslara, konuk ve sunumcu olarak katıldı.

2005- 2006 yıllarında Türkiye Futbol Federasyonu “Şike Araştırma Kurulu” üyeliği ve sekreterliği, 2003 Yılından beri “Ankara Barosu Spor Kulübü” üyeliği, 2004 Yılından beri “Türk Hukuk Kurumu” üyeliği yapmaktadır.

Ankara Barosu Dergisinin 2005 yılı 2 sayısında “Uluslararası Ticari Sözleşmelere Yeni Bir Yaklaşım ve İran” “A New Appoach To Internatıonal Commercıal Contracts And Iran” isimli çevirisi yayınlanmıştır.

Ankara Barosu tarafından düzenlenen bir kısım panellerde ve Uluslararası Hukuk Kurultayında düzenlenen toplantılarda yöneticilikler yaptı.

2010-2012 yıllarında Ankara Barosu Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

Ankara Barosu'nun 63. Olağan Genel Kurulu sonucu 18-19 Ekim 2014 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde gerçekleşen Ankara barosunun başkanlık seçimleri neticesinde Demokratik Sol Avukatlar Grubunun Adayı Av. Hakan CANDURAN, Ankara Barosunun yeni başkanı olarak seçildi.

Biraz gitar çalmak, müzik dinlemek ve motosiklet kullanmak gibi özel bir hobileri olan, İngilizce ve Almanca bilen Hakan Canduran, evlidir. Bir kızı vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Hakan Canduran için yapılan aramalar

Hakan Canduran, Hakan Canduran biyografi, Hakan Canduran hayatı, Hakan Canduran özgeçmişi, Hakan Canduran hakkında, Hakan Canduran doğum yeri, Hakan Canduran fotoğraf, Hakan Canduran video, Hakan Canduran resim, Hakan Canduran kimdir?, Hakan Canduran kaç yaşında?, Hakan Canduran nereli, Hakan Canduran memleketi