FB TW PIN NWS
BioRank 4796

Hakan Aygün

Doğum tarihi : 29.Ekim.1962
Hakan Aygün kaç yaşında : 62
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Hakan Aygün doğum yeri : Giresun

Hakan Aygün Biyografisi

Hakan Aygün, 29 Ekim 1962 tarihinde Giresun’da doğmuştur. Annesi Safiye Aygün idi.
1986 yılında Cumhuriyet Gazetesi, Ankara Bürosunda gazeteciliğe başladı. Eğitimden, sağlığa ve parlamento muhabirliğine kadar pek çok alanda görev yaptı. 1991 yılında Cumhuriyet Gazetesi’nden ayrıldı. O dönemde liberal çizgiyi benimseyen Aktüel Dergisi’nin Ankara Temsilciğini üstlendi. Özel TV’lerin kurulmasıyla Türkiye’nin ilk özel televizyoncuları arasına katıldı.

Hakan Aygün, Show TV Ankara Temsilciliği, Milliyet Gazetesi Haber Müdürlüğü (İstanbul), görevlerinde bulunduktan sonra Star TV’de yaptığı, 1996-1998 yılları arasında hazırlayıp sunduğu Gece Hattı programıyla reyting rekorları kırarak, Türkiye’nin ünlü ekran yüzleri arasına girdi. Star Tv’den ayrıldıktan sonra 1 yıla yakın süre ATV’de Kahvaltı Haberleri kuşağını hazırlayıp sundu. Ardından dönemin popüler kanallarından Kanal 6′nın ana haber anchormanliğini üstlendi.

Daha sonra çalıştığı Flash TV gibi kanalların ana haber bültenlerini yönetip sundu. Merhum gazeteci Ufuk Güldemir’le beraber Habertürk Televizyonu’nu kurdu. Türkiye’nin ilk internet haber sitesi “haberturk.com” projesinin de isim ve fikir babasıdır.

Ortağı Ufuk Güldemir’in ölümünden sonra Habertürk grubundaki hisselerini Güldemir’in mirasçılarıyla birlikte Ciner grubuna sattı. Ardından Takvim Gazetesi’nde köşe yazarlığına başladı. Sonra da “Habertürk”, “Yarın”, “Evet” ve “Bugün” Gazetelerinde sürdürdü.

Hakan Aygün 2011 yılında radikal bir karar alarak konvansiyonel medyada artık ekrana çıkmama ve köşe yazmama kararı aldı.

“Genel Yayın Yönetmenliğini üstlendim” dediği Halk TV’yi tek kuruş para almadan gönüllü olarak yönetiyor. 2016 yılının kasım ayında Halk TV'deki Genel Yayın Yönetmenliği görevinden ayrıldı.

Hakan Aygün, sosyal medyadan yaptığı bir paylaşım nedeniyle 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' ve 'Hakaret' suçlamasıyla Muğla'nın Bodrum ilçesinde 3 Nisan 2020 tarihinde gözaltına alındı. Aygün, emniyetteki işlemlerinin ardından tutuklanması istemiyle sevk edildiği adliyede tutuklandı. 6 Mayıs 2020'de ilk duruşmasında tahliye edildi.

Bir ay tutuklu kalan Hakan Aygün, AYM'ye kişisel başvuruda bulundu. AYM 22 Şubat 2021 tarihinde tutuklanmasının, hukuki olmadığına, kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiğine oybirliğiyle karar verdi ve Hakan Aygün'e 40 bin TL manevi tazminat ödenmesine oybirliğiyle karar verildi.

Rol aldığı film ve diziler :
1999 - Asansör (Sinema Filmi)
2012 - İnce Yürek (Dizi)

Kitapları :
2016 - Halk Çocuğu CHP İçin Ortak Dil Arayışı (Asikitap)
2015 - Çöküş (Halk Kitabevi)
2004 - Açıklıyorum: Kral Çıplak ( TURUNCU MEDYA YAYINCILIK)
1992 - Şeriatın Ayak Sesleri (Ekin Kitabevi )


Kaynak:Biyografi.info

Hakan Aygün kitapları

 • Halk Çocuğu Halk Çocuğu

  Yarın tarihi : 2016-01-05


  Yayınevi : ASİKİTAP


  Siyaset » Siyasal Partiler
  Siyaset » Aktüel Siyaset
  Siyaset » Siyasal Hayat (Tür

 • Çöküş Çöküş

  Yarın tarihi : 2015-05-25


  Yayınevi : HALK KİTABEVi


  Siyaset » Araştırma-İnceleme

 • Açıklıyorum: Kral Çıplak Açıklıyorum: Kral Çıplak

  Yarın tarihi : 2004-07-16


  Yayınevi : TURUNCU MEDYA YAYINCILIK


  Diğer » İletişim-Medya

Tüm Hakan Aygün kitapları

Hakan Aygün için yapılan aramalar

Hakan Aygün, Hakan Aygün biyografi, Hakan Aygün hayatı, Hakan Aygün özgeçmişi, Hakan Aygün hakkında, Hakan Aygün doğum yeri, Hakan Aygün fotoğraf, Hakan Aygün video, Hakan Aygün resim, Hakan Aygün kimdir?, Hakan Aygün kaç yaşında?, Hakan Aygün nereli, Hakan Aygün memleketi