FB TW PIN NWS
BioRank 3244

Gustav Bauernfeind

Doğum tarihi : 04.Eylül.1848 Ölüm tarihi : 24.Aralık.1904
Gustav Bauernfeind kaç yaşında öldü : 56
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Meslek : Ressam, Mimar
Gustav Bauernfeind doğum yeri : Sulz am Neckar, Württemberg, Almanya
Ölüm yeri : Kudüs, İsrail

Gustav Bauernfeind Biyografisi

Almanya’nın en ünlü oryantalist ressamı olarak tanınır.

Gustav Bauernfeind, 4 Eylül 1848 tarihinde Württemberg, Almanya, Sulz am Neckar’da doğmuştur. Yahudi kökenli bir Katolikti. Sulz am Neckar kasabasında büyüdü. 1853 tarihinde aile Stuttgart’a taşındı. Stuttgart Polytechnik Okulunda 1864 - 1869 yılları arasında mimarlık eğitiminden sonra bir süre Profesör Wilhelm Baumer ve Adolph Gnauth yanında mimar olarak çalıştı.

Gustav Bauernfeind, mimar olarak çalıştığı sırada resme de başladı. 1873 yılında İtalya ve İsviçre'ye seyahatler düzenledi. . İlk yaptığı resimlerinde Alman ve İtalyan şehirlerini resmetti. Beyrut'ta yaşayan kız kardeşi Emilie'nin yanına ziyarete gittiğinde, orada resim yeteneklerine uygun motifler buldu.

Gustav Bauernfeind'ın "Jaffa'da pazar " adlı tablosu

1880 -1882 arasında Orta Doğu’ya yaptığı seyahat sırasında Mısır'ı, Suriye'yi ve Filistin'i gezdi, ortadoğu ilgisini çekince 1884-1887 arasında tekrar geziye çıktı, bu gezide iken ilerde evleneceği Elise Bertsch ile İsrail'de Jaffa'da (Yafa) tanıştı. 1889 yılında Elise Bertsch ile evlendi. 1894 oğlu Otto dünyaya geldi.

Gustav Bauernfeind'ın "A Well in Jaffa" adlı tablosu - 1880

1896 yılında karısı ve oğluyla birlikte Filistin'e taşındı ve daha sonra 1898 yılında Kudüs'e yerleşti. Ayrıca Lübnan ve Suriye'de de yaşadı ve çalıştı.

Kudüs’de yaptığı resimlerde Filistin yaşam ve mimarisine yoğunlaşmış ve fotografik keskinlikte yağlıboya tablolar yapmıştır. Suluboya manzara çalışmaları da vardır.

Gustav Bauernfeind'ın "Emevî Camii'nin Kapısında"adlı tablosu

Gustav Bauernfeind, 24 Aralık 1904 tarihinde Kudüs’de 56 yaşında ölmüştür. Mezarı Kudüs'te Alman Kolonisi, Tempel Mezarlığındadır.

Doğum yeri olan Sulz am Neckar'da onun adını taşıyan bir müze vardır.

Gustav Bauernfeind'ın "Ağlama Duvarı" adlı tablosu - 1880

Ünlü Sanat Eserlerinden bazıları :
- Tapınak Dağı, Kudüs'e Giriş 1886
- Jaffa'da Pazar, 1887
- David Street, 1887
- Ağlama Duvarı 1904
- Büyük Emeviler Camii Şam, 1890
- Hayfa'daki Alman Kolonisi, 1898


Kaynak:Biyografi.info

Gustav Bauernfeind videoları

Tüm Gustav Bauernfeind videoları

Gustav Bauernfeind için yapılan aramalar

Gustav Bauernfeind, Gustav Bauernfeind biyografi, Gustav Bauernfeind hayatı, Gustav Bauernfeind özgeçmişi, Gustav Bauernfeind hakkında, Gustav Bauernfeind doğum yeri, Gustav Bauernfeind fotoğraf, Gustav Bauernfeind video, Gustav Bauernfeind resim, Gustav Bauernfeind kimdir?, Gustav Bauernfeind kaç yaşında?, Gustav Bauernfeind nereli, Gustav Bauernfeind memleketi