FB TW PIN NWS
BioRank 7742

Gökhan Çınar

Doğum tarihi : 23.Aralık.1983
Gökhan Çınar kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : Yazar, Psikolog
Gökhan Çınar doğum yeri : İstanbul

Gökhan Çınar Biyografisi

Gökhan Çınar, 23 Aralık 1983 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Haliç Üniversitesinde Psikoloji lisans eğitimini 2006 yılında tamamladı. Ardından 2006 yılında Maltepe Üniversitesi’nin Klinik Psikoloji yüksek lisans programına kabul edildi. Lisans eğitimi süresinde, yüksek lisans sürecinde ve sonrasında Balıklı Rum Hastanesi ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde nevroz ve psikoz servislerinde stajına ve psikolog olarak çalışmalarına devam etti. Türk Psikologlar Derneği’nin bir üyesi olarak alanda çalışmalarına devam ederken, yüksek lisans tezi olarak “Mesleki Adanmışlık” konusunda kapsamlı bir araştırmayı sürdürdü ve yüksek lisansını tamamladı.
Gökhan Çınar, Yetişkin, Ergen ve Çocuk Objektif/Projektif Testler eğitimini alarak bir çok kişilik, zeka, dikkat, gelişim ve algı testinin uygulamasında yetkinlik kazandı. “Teoriden Pratiğe Psikodinamik Yaklaşımlar” eğitimini aldı. Türk Psikologlar Derneği’nde aldığı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi sonrasında üç yıl Dr. Çağla Gülol ile bu yaklaşımda süpervizyon çalışmalarına devam etti. Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden aldığı EMDR eğitimi ile alandaki çalışmalarını sürdürdü. 2014-2018 yılları arasında Geştalt Terapi Derneği’nde Prof. Dr. Ceylan Daş tarafından verilen dört yıllık Geştalt Terapi Eğitimi’ni ve yaşantı gruplarını tamamladı. Bu dönemde ergen ve yetişkin psikoterapisti olarak alanda çalışmalarına devam etmektedir.

Meslek hayatı boyunca psikoterapi seansları ve yer aldığı eğitimlerde kendisini daha yakın bulduğu Ergenlik Dönemi ile ilgili birçok eğitim, seminer, oluşum ve çalışmada yer almıştır. İstanbul’da kurucu ortaklarından biri olduğu Keşif Psikoloji’de psikoterapi alanında çalışmaya devam eden Gökhan Çınar, Oyun Terapileri Derneği’nin de kurucu üyelerinden biridir.

Gökhan Çınar, doktora eğitimini Sinema-Tv alanı üzerine sürdürmektedir. Küçük yaşlardan itibaren medyada sunucu, yapımcı ve içerik üreticisi olarak görev almaktadır. 2019 yılında “Utançla Yüzleşmek” başlıklı bir TEDx konuşması yapmıştır ve Türkiye’de ve yurt dışında çeşitli seminer ve etkinliklerde konuşmacı olarak yer almayı sürdürmektedir.

Gökhan Çınar, Kafa Dergisi’nin yazarı, “Geçecek mi?” isimli kitabın yazarı, ortağı olduğu dijital platform Bana Göre Tv’de yayınlanan “Katarsis” ve “Katarsis X-TRA” programlarının yapımcısı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Kitapları :
2021 - Benim Evim Neresi - Yarasız Çocukluk Yoktur
2018 - Geçecek mi?


Kaynak:Biyografi.info

Gökhan Çınar için yapılan aramalar

Gökhan Çınar, Gökhan Çınar biyografi, Gökhan Çınar hayatı, Gökhan Çınar özgeçmişi, Gökhan Çınar hakkında, Gökhan Çınar doğum yeri, Gökhan Çınar fotoğraf, Gökhan Çınar video, Gökhan Çınar resim, Gökhan Çınar kimdir?, Gökhan Çınar kaç yaşında?, Gökhan Çınar nereli, Gökhan Çınar memleketi