FB TW PIN NWS
BioRank 7552

Gökçe Dinçer

Doğum tarihi : 09.Eylül.1979
Gökçe Dinçer kaç yaşında : 45
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Gökçe Dinçer doğum yeri : İstanbul

Gökçe Dinçer Biyografisi

Gökçe Dinçer, 9 Eylül 1979 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Sahne adıyla Gökçe’dir. şarkıcı, söz yazarı ve bestecidir. Müzik yaşamına ilkokul yıllarında aldığı piyano dersleriyle başladı. Müzisyen bir babanın kızıdır. Vurmalı sazlara olan ilgisiyle davul kurslarına devam etti. Ortaokul yıllarına geldiğinde gitara merak salan Gökçe, babasından gitar öğrenmeye başladı. Lise son yıllarında, şarkı sözleri yazmaya ve besteler yapmaya başladı.
Gökçe, müziğin yanı sıra Şahika Tekand tiyatro okuluna giderek 2 yıl oyunculuk dersleri aldı.

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi sanat yönetimi bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra 2 yıl bir reklam şirketinde sanat yönetmeni olarak çalıştı. Hayatının geri kalanını şarkı söyleyerek ve davul çalarak geçirmeye karar veren Gökçe, işi bırakarak 3 bayandan oluşan bir grupta davul çalmaya başladı yaklaşık 2 sene İstanbul, Bursa, Biga, Marmaris ve Ankara’da çeşitli konserler verdiler.

Üniversitede Axilic ve Sleepy Gonzales adında vokal yaptığı iki ayrı grubu oldu. 4 sene çeşitli bar, festival ve üniversite konserleri verdi.

20 yaşından beri yaptığı bestelerini 2007 yılında çıkardığı “Böğürtlenli Reçel” adlı albümde seslendirdi. 2008 senesinde Türkiye çapında 50'den fazla konser verdi.

2011 yılında “Tuttu Fırlattı” albümünü çıkardı. Müzik listelerinde zirveye yerleşti.

2012'deki yükselen başarı grafiği ile Altın Kelebek Ödülleri'nden "En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı" seçildi. Azerbaycan'da düzenlenen The First 2012 ödül töreninde "Yılın Pop Sanatçısı" ödülünü aldı. Yine 2012'de Pınar Kido'nun reklam yüzü oldu ve reklamın yarışması sanatçının hit şarkısı "Tuttu Fırlattı" üzerine yapıldı.

Daha sonra 2014 yılında Matruşka albümüyle birlikte Beata Palya'ya ait Transilvania film müziği Tchiki Tchiki şarkısından uyarlama Çık Çık Hayatımdan şarkısına çekilen klibiyle 2014 de yeniden televizyonlarda yerini aldı.

Gökçe Dinçer, 01 Mayıs 2014 tarihinde Marmaris’in tanınmış diş hekimlerinden Bülent Gençer ile Paris Başkonsolosluğu’nda evlendi. Genellikle Marmaris’te yaşamaktadır.

Gökçe, 2015 yılında İdil Dizdar ve Said Dağdeviren ile “Gulyabanifilm” şirketini kurdu.

Gökçe, 'Kırmızı Kurdele' adını verdiği 5. stüdyo albümünün açılışını yepyeni şarkısı ‘Armağan’ ile yaptı. Müzik direktörlüğünü ve aranjörlüğünü diğer albümlerinde de olduğu gibi Alen Konakoğlu'nun yaptığı "Kırmızı Kurdele"de Gökçe'nin yanı sıra Barlas ve Dany Brillant'ında şarkıları da yer alıyor.

Albümleri :
2007 - Böğürtlenli Reçel
2009 - Beş Kuruş Yok
2011 - Tuttu Fırlattı
2012 - Kaktüs Çiçeği
2014 - Matruşka
2015 - Tik Tak (Single)
2016 - Vazgeçmeseydin Keşke (Single)
2017 - Kırmızı Kurdele


Kaynak:Biyografi.info

Gökçe Dinçer için yapılan aramalar

Gökçe Dinçer, Gökçe Dinçer biyografi, Gökçe Dinçer hayatı, Gökçe Dinçer özgeçmişi, Gökçe Dinçer hakkında, Gökçe Dinçer doğum yeri, Gökçe Dinçer fotoğraf, Gökçe Dinçer video, Gökçe Dinçer resim, Gökçe Dinçer kimdir?, Gökçe Dinçer kaç yaşında?, Gökçe Dinçer nereli, Gökçe Dinçer memleketi