FB TW PIN NWS
BioRank 7197

Gila Benmayor

Doğum tarihi : ??.??.1960
Gila Benmayor kaç yaşında : 64
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci, Yazar
Gila Benmayor doğum yeri : İstanbul

Gila Benmayor Biyografisi

Gila Benmayor, gazeteci ve köşe yazarı olarak Hürriyet Gazetesi'nde yazmaktadır.

Gila Benmayor, 1960 yılında İstanbul’da doğmuştur. Yahudi türk vatandaşıdır. Adının anlamı İbranicede ‘Neşe’ demekmiş. Tam adı Gila Suzan Benmayor’dur. İstanbul’da Notre Dame De Sion Fransız Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesinde İngiliz dili ve edebiyatı bölümünde okudu, ardından da İktisat Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkilerde mastırını tamamladı.

Gila Benmayor, mastır döneminde Hürriyet Gazetesi Dış Haberler bölümünde gazeteciliğe başladı.

Uzun yıllar önce çalışmaya başladığı Hürriyet Gazetesi’nin her bölümünde görev alarak müdür yardımcısı ve editörlük görevlerini yürüterek aynı zamanda Körfez Savaşı dahil sahada sıcak haberler, çeşitli araştırmalar ve söyleşilere imza attı.

Gila Benmayor, halen aynı gazetenin Hürriyet ekonomi bölümünde geniş bir yelpazede yazılar kaleme alarak köşe yazarlığı yapmaktadır. Gila Benmayor, genelde diğer gazetecilerin yer vermediği konu ve etkinlikleri izlemek ve kaleme almakla ünlüdür.

Gazeteciliğe başladığında adım adı Gila Parisyan olan Gila Benmayor, evlidir ve Ada isminde bir kızı vardır.

Gila Benmayor, TMMOB Mimarlar Odası’nın 2016 Oktay Ekinci Basın Ödülü, Türk Eczacılar Birliği’nin, Türk Serbest Mimarlar Derneği basın ödülleri sahibidir.

İlgi alanları arasında, Beijing BM Kadın Zirvesi’nden itibaren mercek altına aldığı dünyada ve Türkiye’de kadın sorunu (Türk basınında Dünya Ekonomik Forumu’nun Cinsiyet Raporu’na dikkat çeken ilk isim) sürdürülebirlilik, çevre, arkeojinin yanı sıra gastronomi de var. 15 yılı aşkın süreden beri Türk Mutfağı’nın tanıtımıyla ilgili yazılar yazıyor.

Kaynak:Biyografi.info

Gila Benmayor için yapılan aramalar

Gila Benmayor, Gila Benmayor biyografi, Gila Benmayor hayatı, Gila Benmayor özgeçmişi, Gila Benmayor hakkında, Gila Benmayor doğum yeri, Gila Benmayor fotoğraf, Gila Benmayor video, Gila Benmayor resim, Gila Benmayor kimdir?, Gila Benmayor kaç yaşında?, Gila Benmayor nereli, Gila Benmayor memleketi