FB TW PIN NWS
BioRank 5799

Gennady Padalka

Doğum tarihi : 21.Haziran.1958
Gennady Padalka kaç yaşında : 66
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : Astronot
Gennady Padalka doğum yeri : Krasnodar, Sovyetler Birliği

Gennady Padalka Biyografisi

Rus kozmonot Gennady Padalka, toplam 879 gün kalarak uzayda en uzun süre kalma rekorunu 2015 yılında kırmayı başardı.

Gennady Padalka, 21 Haziran 1958 tarihinde Krasnodar, Sovyetler Birliği’nde doğmuştur. Yeysk Askeri Havacılık Kolejinden 1979 yılında mezun oldu. Rus Hava Kuvvetleri subayı olarak görev yaptı. Rus Hava Kuvvetleri'nde pilot olarak albay rütbesine kadar yükseldi.

1989 yılında Yuri Gagarin Kozmonot Eğitim Merkezi'nde kozmonot olarak eğitilmek üzere seçildi. 1991 yılına kadar eğitim gördü.

Gennady Padalka, uzaya ilk seferini 13 Ağustos 1998 tarihinde yaptı. Daha sonra sırasıyla 2004, 2009 ve 2012 yıllarında Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) yollandı. İlk görevinde Rusya'nın Mir uzay istasyonuna giden Gennady Padalka, Uluslararası Uzay İstasyonu'nu dört kez komuta eden ilk kişi olma özelliğini de taşıyor. Padalka, seferleri sırasında 10 kez de uzay yürüyüşüne katıldı.

Gennady Padalka, Irina Anatoliyevna Padalka (Ponomareva) ile evlidir. Yuliya, Yekaterina ve Sonya adlarında 3 kızı vardır.

Rus kozmonot Gennady Padalka, 5 seferde toplam 879 gün kalarak uzayda en uzun süre kalma rekorunu 12 Eylül 2015 tarihinde kırmayı başardı. Padalka, Uzay İstasyonu'nda son seferde 168 gün geçirdi. 27 Mart 2015 tarihinde ISS’e yollanmıştı.

12 Eylül 2015 tarihinde Gennady Padalka, Soyuz kapsülüyle Kazakistan'a güvenli iniş yaptı. Dünya'nın atmosferine girdikten sonra paraşüt yardımıyla alçalan Soyuz kapsülü, Padalka'nın yanı sıra Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (UUİ) görev yapan Danimarkalı ve Kazak astronotlar Andreas Mogensen ve Aidyn Aimbetov'u de taşıyordu.

Yeryüzünden 400 kilometre kadar yükseklikte seyreden ISS’te halen ABD’li astronot Scott Kelly, Kjell Lindgren ile Rus kozmonatlar Oleg Kononenko, Mihail Kornienko ve Japon astronot Kimiya Yui görev yapıyor.

Kaynak:Biyografi.info

Gennady Padalka videoları

Tüm Gennady Padalka videoları

Gennady Padalka için yapılan aramalar

Gennady Padalka, Gennady Padalka biyografi, Gennady Padalka hayatı, Gennady Padalka özgeçmişi, Gennady Padalka hakkında, Gennady Padalka doğum yeri, Gennady Padalka fotoğraf, Gennady Padalka video, Gennady Padalka resim, Gennady Padalka kimdir?, Gennady Padalka kaç yaşında?, Gennady Padalka nereli, Gennady Padalka memleketi