FB TW PIN NWS
BioRank 6163

Fulya Kalfa

Doğum tarihi : 13.Temmuz.1983
Fulya Kalfa kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : Spiker
Fulya Kalfa doğum yeri : Ankara

Fulya Kalfa Biyografisi

CNN TÜRK Ana Haber bülteninin sunuculuğunu yapmaktadır.

Fulya Kalfa, 13 Temmuz 1983 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Aslıcan isminde bir kız kardeşi vardır. Ankara’da Özel Arı Lisesi'nden mezun oldu. İhsan Doğramacı’nın kurduğu Bilkent Üniversitesi'nde Amerikan Kültürü Ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

Fulya Kalfa, Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde Temel Oyunculuk eğitimleri aldı.

Televizyonculuk kariyerine, 2005 yılında TV8 kanalında yayınlanan "Erkan Tan ile Başkent'ten" adlı programla başlayan Fulya Kalfa, siyasetten sanata kadar çok sayıda programda editörlük, yapımcılık ve yönetmenlik yaptı. Başarılı isim aynı zamanda kariyerine İstanbul'da devam ettirme kararı aldıktan sonra TV8'de birçok müzik, eğlence, life style programın yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendi.

Televizyonculuk kariyerinde edindiği deneyimleri ekran önüne taşımaya karar verip Ciner Yayın Grubu tarafından ismi değiştirilecek olan Kanal 7/24 adlı spor kanalında spikerlik yaptı. “Spor Sayfası”, "Orta Saha" ve "Transfer Dosyası" adlı programları hem hazırladı, hem sundu hem de yorumladı. Yazmaya olan ilgisini de aksatmayıp köşe yazıları kaleme aldı.

2016 yılında Habertürk TV'ye geçen Fulya Kalfa, gece bülteni, ara bülten ve Ana Haber'in sunuculuğunu yaptı. 2018'in eylül ayında CNN Türk'e transfer oldu.

Fulya Kalfa, CNN TÜRK ekranında hafta içi her gün yayınlanan Günün Sonu programıyla uzun süre izleyicileriyle buluştu. Daha sonra CNN TÜRK Ana Haber bülteninin sunuculuğunu yapmaya başladı.

Kaynak:Biyografi.info

Fulya Kalfa için yapılan aramalar

Fulya Kalfa, Fulya Kalfa biyografi, Fulya Kalfa hayatı, Fulya Kalfa özgeçmişi, Fulya Kalfa hakkında, Fulya Kalfa doğum yeri, Fulya Kalfa fotoğraf, Fulya Kalfa video, Fulya Kalfa resim, Fulya Kalfa kimdir?, Fulya Kalfa kaç yaşında?, Fulya Kalfa nereli, Fulya Kalfa memleketi