FB TW PIN NWS
BioRank 6832

Fırat Aydınus

Doğum tarihi : 25.Ekim.1973
Fırat Aydınus kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Hakem
Fırat Aydınus doğum yeri : İstanbul

Fırat Aydınus Biyografisi

Futbol hakemidir. Türkiye Futbol Federasyonuna bağlı olarak Süper Lig'de görev yapmaktadır.

Fırat Aydınus, 25 Ekim 1973 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası Cibali Tekel Fabrikası’ndan emekli işçidir. İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Abisi de hakemlik yapmıştır.

Fırat Aydınus, 12 yaşından 20 yaşına kadar da Davutpaşa Kulübü’nde futbol oynadı. 1993 yılında 20 yaşında iken hakemlik kursuna gitti.

Futbol hakemidir. Hakemliğe 1993 yılında başlayan Fırat Aydınus, 2018 yılı itibari ile Türkiye Futbol Federasyonuna bağlı olarak Süper Lig'de görev yapmaktadır. UEFA'nın Cüneyt Çakır ile birlikte Avrupa Kupalarında en çok maç verdiği Türk hakemdir.

Hakemlik kariyerine 1993 yılında başlamıştır. Bu dönemde 3. Lig, 2. Lig maçlarında görev yaptıktan sonra ilk birinci lig maçını 2001 yılında ilk süper lig maçını da 2003 yılında almaya hak kazanmıştır.

FİFA kokartı bulunan ve 1,80 metre boyundaki Fırat Aydınus, 2014 yılında yapılan YoYo testlerini geçemeyince listeden çıkartılmıştır.

Fırat Aydınus, 2009 yılında İstanbul Bahçelievler’de yeni yapılan Carrefoursa Alışveriş Merkezi’nde bir köfteci dükkânı açarak Köfteci Ramiz’den de bayiliğini alarak işletmeciliğe soyundu. Fırat Aydınus, daha önce de Bağdat Caddesi'nde üst düzey yöneticilere hızlı okuma dersi veren bir kursta çalışmıştır.

2015-2016 sezonu öncesi Türkiye Futbol Federasyonu Fırat Aydınus'un da aralarında bulunduğu 9 hakem ile ilk kez profesyonel sözleşme imzaladı.

İki kez evlenen Fırat Aydınus, bu evliliklerden bir kız çocuğu sahibi olmuştur. 9 Temmuz 2005 tarihinde bankacı Teyyübe hanımla evlendi. Mina Deniz (d.2007) isminde bir kızı var. 2012 yılının Ekim ayında eşi boşanma davası açtı. 2013 yılının Şubat ayında anlaşmalı olarak boşandı.

Kaynak:Biyografi.info

Fırat Aydınus için yapılan aramalar

Fırat Aydınus, Fırat Aydınus biyografi, Fırat Aydınus hayatı, Fırat Aydınus özgeçmişi, Fırat Aydınus hakkında, Fırat Aydınus doğum yeri, Fırat Aydınus fotoğraf, Fırat Aydınus video, Fırat Aydınus resim, Fırat Aydınus kimdir?, Fırat Aydınus kaç yaşında?, Fırat Aydınus nereli, Fırat Aydınus memleketi