FB TW PIN NWS
BioRank 4812

Erkan Yeşilova

Doğum tarihi : 19.Mart.1982
Erkan Yeşilova kaç yaşında : 42
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Sporcu
Erkan Yeşilova doğum yeri : Sarıkamış, Kars

Erkan Yeşilova Biyografisi

Erkan Yeşilova, 2018 yılında yapılacak olan başkan seçimlerinde Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığına aday olmuştur.

Erkan Yeşilova, 19 Mart 1982 Kars Sarıkamış’ta doğmuştur. Bursa’da ikamet etmektedir. Kendisi gibi Kayak Ve Snowboard Öğretmeni olan babasının adı Alaaddin Yeşilova’dır. Bursa Erkek Lisesinden mezun oldu. 2001 yılında başladığı Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Bölümünden 2007 yılında mezun oldu.

Erkan Yeşilova 5 yaşında kayağa başladı ve 11 yaşında “Milli Takım”a çağrıldı. 12 yaşında ilk Milli formayı giydi. Bu güne kadar 159 kere Türkiye’yi temsil etti. 9 kere Uluslararası yarışmalarda kürsüye çıktı. 8 kere Slalom derecesine Türkiye şampiyonu oldu. 3 kere Dünya Şampiyonasına katıldı. Türkiye Şampiyonalarında sayısız başarıları var. 3 Üniversite, 1 de Yaz Olimpiyatlarına katıldı. 3 kere Çim kayağı Türkiye şampiyonu ve Dünya gençler 13. sü oldu. Kariyerinde bir de cable wakeboard Türkiye Şampiyonluğu yer almaktadır.

Snowboard, tenis ve kayak antrenörü ve ayrıca kayak öğretmenliği yapmaktadır.

Erkan Yeşilova, 2006 yılında Erkan Hoca Kayak Okulu’nu açmıştır. Erkan Yeşilova aynı zamanda Türkiye Kayak Fedrasyonu Alt Disiplin Milli Takımlar Direktörlüğü yapmıştır.

4 yıl, FIS (Uluslar Arası Kayak Federasyonu) Avrupa'da eğitim bursunu kazandı, 1 yıl VISA team de yer aldı.

Dağ Grup Spor, Eğlence ve Turizm A.Ş Yönetim Kurulu Başkanıdır. Bünyesinde bulunan, B16SK, S36SK,B35SK kulüplerinin yönetim kurullarında aktif görev almaktadır.

Bursa 16 Gençlik ve Spor Kulubü Yönetim Kurulu Başkanı olan Erkan Yeşilova, 2009 yılından beri Uludağ’da Grand Yazıcı Snowboard ve Kayak Okulu işletmeciğini yapmaktadır. Bunun yanı sıra Funky Park & Bowling Eğlence Merkezleri işletmeciliğini de üstlenmiştir.

Mayıs 2014 ayında Türkiye Kayak Federasyonu Milli Takımlar Teknik Direktörü görevine getirildi, 2 sezon görev yaptı.

Erkan Yeşilova, 2018 yılında yapılacak olan başkan seçimlerinde Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığına aday olmuştur.

İlgilendiği Sporlar :
Kayak
Tenis
Wakeboarding
Grasski
Snowboarding

ERKAN YEŞİLOVA NELER YAPACAK? .
.
Bütün sporcuları yakinen takip etmekteyim. 2016 dünya klasmanında 943. sırada yer alan sporcumuz bir sene içerisinde 1364. sıraya gerilemiştir. Küçük bütçelere sahip olan diğer ülke sporcuları ileriye giderken, büyük bir bütçeye sahip olan ülkemiz sporcularının gerilemesi beni derinden üzmüştür.

Göreve geldiğimiz takdirde;
• Yönetimde her bölgeye eşit temsil hakkı verecek ve her bölgenin derdini, görüşlerini, önerilerini ya da projelerini o yörenin temsilcilerinden dinleyeceğiz.
• Tamamen sporsal odaklı bir sistem geliştirerek; tesis, turizm, ihale ve ticaret ile alakalı alanları bünyemizden çıkarıp, spor ve sporculara odaklanacak bir sistem oluşturacağız.
• Camiamızın adresini dahi bilmediği ve içine çok ciddi bütçelerin harcanıp ciddi kiraların ödendiği; İstanbul ofisini kapatarak ciddi tasarruf yapacağız.
• Ankara ofisini geliştirip bütün operasyonları tek ama güçlü bir yapıdan yönetip, amaç dışı personel kullanımını da engelleyerek bütçemizi koruyacağız. .
• Spor dışı amaçları olan seyahat, konaklama ve restorant masraflarını ortadan kaldıracağız. .
• Ülke ekonomisini sarsacak tesisleşme politikasından kurtulup var olan kayak merkezlerimizin güçlendirilmesi ile alakalı politikalar sergileyeceğiz. .
• Kayak merkezlerinde kullanılmayan, atıl kalmış veya gereksiz bir şekilde yerleştirilmiş bütün materyalleri ülke kayağına hizmet verebilecek noktalara taşıyarak ölü yatırımların canlanmasını sağlayacağız. .
• Çok ciddi bütçelere kurulan ama Türk kayağına hiçbir faydası olmayan kayak bakım merkezini daha kullanılır bir hale getirip ülke ekonomisine kazandıracağız.
• Yüksek rakamlarla ülkemize getirilen yabancı antrenörlerin ülkemizdeki başarısızlıklarını seyretmek yerine; gençlerimizin eğitiminde yabancı antrenörleri kullanarak eğitim programlarını başarı ile bitiren gençlerimizi Milli Takımlar’ımızın başına getireceğiz ve sporcularımıza daha verimli olabilecek kişileri yetiştirmiş olacağız. Kendi insanımıza yatırım yaparak uzun ve sürdürülebilinir bir grafik yakalayacağız. .
• Sporsal anlamda kısa-orta-uzun vadeli projelerimizle Türk kayağının daha iyi yerlere gelmesini sağlayacağız. .
• Ülkenin her kayak yapılan merkezinde kayak okulları kuracağız. Kurmakla yetinmeyip, her anlamda takiplerini ve denetimlerini sağlayarak randımanlı bir şekilde çalışmalarını sağlayacağız. Sporcu havuzumuzu mümkün mertebe genişleteceğiz. .
• Sporcu kalitemiz ve seviyemiz yeterli seviyelere geldikten sonra, ülkedeki yarışma takvimlerini revize edeceğiz.
• Bünyemizde bulunan bütün yarışları kayıtsız şartsız ücretsiz yaparak ülke ekonomimize ve federasyon bütçemize katkı sağlayacağız. Hem devletimizin imkanlarının kullanıldığı hem de devletimize faturalandırıldığı ve birilerinin bu yolla zengin olduğu sistemi sonlandırıp yarışlarımızı kendi öz kaynaklarımız ile ücretsiz yapacağız.
• Gereksiz olan ve ülke kayağına katkısı olmadığı gibi sadece zarar veren yarışma sistemini değiştirip, buradan arttıracağımız bütçe ile bölge takımlarına katkı sağlayacağız.
• Her geçen gün dünya platformunda kan kaybeden Türk kayağını, yapacağımız programlar ile bugünkü konumunun katbekat üzerine taşıyacağız.
• Bütün bölgelere, hakemlere, antrenörlere, kulüplere, sporculara ve yöneticilere aynı mesafede durarak adil bir tavır sergileyeceğiz.


Kaynak:Biyografi.info

Erkan Yeşilova videoları

Tüm Erkan Yeşilova videoları

Erkan Yeşilova için yapılan aramalar

Erkan Yeşilova, Erkan Yeşilova biyografi, Erkan Yeşilova hayatı, Erkan Yeşilova özgeçmişi, Erkan Yeşilova hakkında, Erkan Yeşilova doğum yeri, Erkan Yeşilova fotoğraf, Erkan Yeşilova video, Erkan Yeşilova resim, Erkan Yeşilova kimdir?, Erkan Yeşilova kaç yaşında?, Erkan Yeşilova nereli, Erkan Yeşilova memleketi