FB TW PIN NWS
BioRank 2900

Erhan Ertürk

Doğum tarihi : ??.??.1970
Erhan Ertürk kaç yaşında : 54
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Spiker
Erhan Ertürk doğum yeri :

Erhan Ertürk Biyografisi

Haber Global kanalında sunuculuk yapmaktadır.

Erhan Ertürk, 1970 yılında doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun olmuştur.

Erhan Ertürk, meslek hayatında Atv Haber Merkezi'nde Ali Kırca'nın yanında başladı. Muhabirlik, editörlük yaptıktan sonra Star Haber Merkezi’nde yayın koordinatörlüğü sıfatıyla hem editörlük, hem de yöneticilik yaptı. Sırasıyla ATV Haber Merkezi, Radyo programcılığı, Radyolar haber müdürlüğü, muhabirlik, editörlük, ana haber bülteni sunuculuğu ile devam etti. Star Haber Merkezi'nde ana haber bülteni sunuculuğunun yanında 'yayın koordinatörü' sıfatıyla yöneticilik yaptı.

Habercilikten önce satış reklamlarını da sunan Erhan Ertürk, seslendirme alanına ilgi duydu.

2003 yılında NTV'de sunuculuk yapmaya başlayan Erhan Ertürk 12 Nisan 2018 tarihinde buradaki görevinden ayrıldı. 16 yıllık NTV deneyiminde birçok kuşak ve özel yayının hazırlanması ve sunulmasından sorumlu oldu. Burada birçok ödüle layık görüldü. Bu süreçte TV haberciliği konusunda muhtelif kurumlarda ders ve seminerler verdi, vermeye devam ediyor.

2018 yılında Türkiye'de yeni yayın yapmaya başlayan Haber Global kanalına geçmiştir. Burada muhtelif kuşakları sundu ve ana haber bülteni'ni sunuyor. Her hafta Pazartesi günü yayınlanan Müzakere adlı siyasi tartışma programını hazırlayıp sunuyor.

Erhan Ertürk’ün ilk eşinden bir çocuğu vardır. 26 Haziran 2019 tarihinde söz yazarı ve besteci Şenay Lambaoğlu ile evlendi.

Çalıştığı TV Kanalları :
1997-2001: atv
2001-2003: Star TV
2003-2018: NTV
2018-------: Haber Global


Kaynak:Biyografi.info

Erhan Ertürk için yapılan aramalar

Erhan Ertürk, Erhan Ertürk biyografi, Erhan Ertürk hayatı, Erhan Ertürk özgeçmişi, Erhan Ertürk hakkında, Erhan Ertürk doğum yeri, Erhan Ertürk fotoğraf, Erhan Ertürk video, Erhan Ertürk resim, Erhan Ertürk kimdir?, Erhan Ertürk kaç yaşında?, Erhan Ertürk nereli, Erhan Ertürk memleketi