FB TW PIN NWS
BioRank 8793

Ergun Babahan

Doğum tarihi : ??.??.1960
Ergun Babahan kaç yaşında : 64
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci
Ergun Babahan doğum yeri : İzmir

Ergun Babahan Biyografisi

Ergun Babahan, 1960 yılında İzmir’de doğmuştur. ilkokul, ortaokul ve liseyi İzmir’de tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ardından Amerika'da Stanford Üniversitesi ve Maryland Üniversitesi, College Park'ta eğitim gördü.
İzmir'de Yeni Asır gazetesinde gazeteciliğe başladı. Daha sonra Sabah Gazetesinde yazı işleri müdürlüğü ve genel yayın yönetmen yardımcılığı yaptı. Yeni Binyıl gazetesinde genel yayın yönetmenliği yaptı. 2002 senesinde Akşam Gazetesinde Ankara Temsilciliği görevinde bulundu. Ve 2002 senesinde tekrar Sabah Gazetesi'nde çalışmaya başlayarak genel yayın yönetmenliğini üstlendi. 31 Aralık 2008 tarihinde Sabah Gazetesi'nden istifa etti.

Ergun Babahan, 2009 yılında Star Gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başladı. 2011 genel seçimleri öncesinde Devlet Bahçeli aleyhine yazdığı yazı yüzünden yüzlerce Ülkücü tarafından Star gazetesi binası önünde protesto edildi.

2012 yılında Twitter'da Fethullah Gülen ve Cemaate yönelik yazdığı mesajları yüzünden Star Gazetesi'ndeki işine son verildi. 2014 yılında sahibi Akın İpek olan Millet Gazetesinin kurulması ile birlikte orada işe başlayarak köşe yazarlığına devam etti.

26 Ağustos 2016 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Şavşat'tan Artvin'e giderken dağlık bölgede yapılan silahlı saldırıdan sonra "Faşizme destek veren herkes bedelini ödeyecektir. Buna Kılıçdaroğlu da dahil. Bu henüz başlangıç!" diye attığı tweet büyük tepki topladı. Mesaj sonrası Babahan hakkında gözaltı kararı alındı.

Ergun Babahan, 1988 yılında gazeteci ve televizyoncu Sunay Babahan ile evlendi. Mehmet adında oğlu ve Ayşe adında bir kızı vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Ergun Babahan için yapılan aramalar

Ergun Babahan, Ergun Babahan biyografi, Ergun Babahan hayatı, Ergun Babahan özgeçmişi, Ergun Babahan hakkında, Ergun Babahan doğum yeri, Ergun Babahan fotoğraf, Ergun Babahan video, Ergun Babahan resim, Ergun Babahan kimdir?, Ergun Babahan kaç yaşında?, Ergun Babahan nereli, Ergun Babahan memleketi